Adam Pierończyk i Józef Skrzek w Europa Train Score

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Europa Train Score to projekt interdyscyplinarny artysty krakowskiego CZeT-a Minkusa. Inspirowany jest pulsacją i energią dworców kolejowych oraz dynamiką podróży pociągiem. Materiał wideo, rejestrowany na dworcach kolejowych w całej Europie, jest punktem wyjścia do muzycznej improwizacji, której Minkusowi towarzyszyć będą m.in Adam Pierończyk i Józef Skrzek. 

Koncert trans-medialny na trąbkę i instrumenty elektroakustyczne i elektroniczne, live mix, specjalne wieloekranowe projekcje filmowe oraz przestrzenne systemy głośnikowe. Utwór ma charakter mobilny obejmujący wirtualne trasy pociągu poruszającego się po krajach Europy. Poszczególne odcinki - wektory pomiędzy dworcami kolejowymi dużych europejskich miast, tworzą sieć różnorodnych połączeń, możliwych podróży kolejowych. Stały się one punktem wyjścia dla powstawania nieprawdopodobnych, złożonych struktur muzycznych budowanych z wycinków audiowizualnych nagranych w przestrzeni dworców kolejowych europejskich miast. Europa Train Score to multidyscyplinarne widowisko parateatralne z elementami video artu autorstwa jednego z czołowych twórców polskiej współczesnej muzyki elektro-akustycznej, elektronicznej, eksperymentalnej, muzyki improwizowanej oraz sztuki audio-wizualnej Czesława CzeTa Minkusa.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Prezentacja będzie miała miejsce w obu miastach. W Krakowie odbędzie się 25 września w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej, w Katowicach 27 września w ramach Festiwalu Ars Independent. Projekt zrealizowano dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W projekcie wezmą udział:
CzeT Minkus – el.trąbka, inst.elektroniczne, sampler, prowadzenie-dyrygentura, performance
Józef Skrzek – fortepian, syntezatory, gitara basowa
Adam Pierończyk – saksofony
Marek Chołoniewski – live electronic, performance
Michał Dymny – gitara elektryczna
Marcin Oleś – kontrabas
Jan Pilch – instrumenty perkusyjne
Jakub Rutkowski – perkusja elektroniczna
Wiktor Krzak – kontrafagot, (performance)
Michał Gorczyca – inst.elektroniczne, sampler, przetworzenia przestrzenne

Tagi: