Adam Bałdych Quintet zagra w niedzielę w radiowej Trójce

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Bartosz Maz

23 września o godz. 20:00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej kwintet Adama Bałdycha w składzie Paweł Tomaszewski – fortepian, Piotr Żaczek – gitara basowa, Maciek Kociński – saksofon i Łukasz Żyta – perkusja, zaprezentuje materiał z płyty Imaginary Room,która nakładem niemieckiej wytwórni ACT Music ukazała się w czerwcu tego roku.

"Imaginary Room", to tytuł najnowszego albumu nagranego z wyśmienitymi skandynawskimi muzykami: Jacob Karlzon (fortepian), Lars Danielsson (kontrabas, wiolonczela), Morten Lund (perkusja), Verneri Pohjola (trąbka), Marius Neset (saksofon).

Materiał nagrany w legendarnym Hansa Tone Studio w Berlinie, oddaje klimat Nowego Jorku, w którym Adam spędził ostatnio sporo czasu. Nowe kompozycje nawiązują również do największych dzieł Krzysztofa Komedy czy Tomasza Stańki utrzymanych w typowo Polskim brzmieniu, które jest bardzo charakterystyczne również dla Adama.

"Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego."- tak po koncercie na Berlin Jazz Fest pisał o Adamie Ulrich Olshausen z Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Transmisja koncertu na antenie radiowej Trójki rozpocznie się o godz. 20.05