Ad Libitum 2014 - KONKURS

Autor: 
Redakcja

Jutro rozpoczynają się koncerty w ramach 9. edycji festiwalu Ad Libitum. To zdjęcie wykonaliśmy na wczorajszej próbie Ad Libitum Ensemble, który przygotowuje zupełnie nową muzykę na finał festiwalu 19.X. Zanim to nastąpi czekają nas koncerty w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na każdy dzień festiwalu. Dziś chcielibyśmy podzielić się tymi na dzień pierwszy. 

17 października o godzinie 20.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w sali Laboratorium swój nowy projekt Thunder zaprezentuje Agustí Fernández. Wcześniej jednak polscy improwizatorzy wykonają kompozycję Bogusława Schaeffera "Media". 

Tak o Thunder opowiedział nam Agustí Fernández:

Wspaniała muzyka! Pasja! I Zabawa! – na tym oparliśmy naszą koncepcję. Wzajemnie bardzo lubimy naszą muzykę. Graliśmy ze sobą w duetach, łaczy nas estetyka i sposób pracy nad muzyką. Mieliśmy nadzieję, że gdy połączymy nasze energie w jedno, otrzymamy burzę z piorunami. Dlatego właśnie ten projekt nazywa się Thunder – piorun – bo jak on jesteśmy efemerycznym, elektrycznym wyładowaniem.
A przenosząc to na grunt muzyk: wiolonczela, forteppian I elektronika to fantastyczna mieszanina drżeń, dźwięków, źródeł. Struny smagane smyczkiem, struny uderzane, do tego pracująca na żywo elektronika daje niesłyszane dotąd brzmienia i muzykę. Nasza trójka dzieli prawdziwą miłość do muzyki współczesnej – każde z nas pracowało z wieloma ważnymi kompozytorami, wykonywaliśmy ich premierowe kompozycje itd. Wszyscy też mamy tę ambicję by pchać muzykę o krok do przodu – niezależnie od tego co miałoby to znaczyć. A do tego jest jeszcze przecież radość związana z odkrywaniem czegoś nowego!

"Media" Bogusława Schaeffera wykonają:
Dominik Strycharski – flety,
Michał Górczyński – klarnety,
Patryk Zakrocki – skrzypce,
Maciej Kabza – skrzypce elektryczne,
Marcin Olak – gitary,
Adrian Łęczycki – gitara elektryczna,
Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa
Thunder
Agustí Fernández – fortepian
Frances-Marie Uitti – wiolonczela
Joel Ryan – elektronika, przetwarzanie w czasie realnym

Podwójne zaproszenie na te koncerty trafi do dwóch osób, które jako pierwsze na adres jazzarium@jazzarium.pl poprawnia rozwiążą poniższe zadanie:

Na zdjęciu powyżej widoczna jest poważna ekipa improwizatorów. Wymień trzy tytuły ich płyt (3 płyty jednego z nich, albo po jednej różnych autorów - kolejność dowolna). 

Powodzenia i do zobaczenia na koncercie!

Tagi: