Ad Libitum 2014 - dzień II - KONKURS

Autor: 
Redakcja

Dziś rozpoczynają się koncerty w ramach 9. edycji festiwalu Ad Libitum. Z częścią z Was spotkamy się na koncercie "Media" i Thunder. Dla tych, którzy nie mogą być dziś w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie mamy zaproszenia na niemniej ciekawe koncerty sobotnie! Zagrają słynne Aurora Trio a także Carlos Zingaro wspólnie z triem Pole!

Tak o płycie Pola "Radom" pisał na naszych łamach Kajetan Prochyra:

Ten album spodobał mi się właściwie od pierwszego wejrzenia. Począwszy od głęboko nasyconej czerni napisu „Pole” na okładce, po końcowe dźwięki ostatniego, tytułowego utworu „Radom”. [...] Słychać, że Pole nie jest „projektem”. Młynarski, Górczyński i Zabrodzki i nie spotkali się przypadkiem, na kilka chwil przed wejściem na scenę. Słychać, że nie tylko "fajnie im się gra", ale że chcą tworzyć coś więcej - i udaje im się. Z połączenia mocy tej trójki improwizatorów powstał prawdziwy muzyczny kapitan Planeta. Jaram się. 

A tak trio Aurora zachwalał Maciej Karłowski:

Tak więc trzecia płyta tria AURORA, tria w którym Barry Guy gra na kontrabasie, Agusti Fernandez – na fortepianie i Ramon Lopez na perkusji to płyta ogromnej i bardzo nieoczywistej urody. To także album zagrany w takiej samej estetyce jak jego dwie poprzedniczki. Z jednej strony zbudowany z pięknych melodii, z drugiej dający przestrzeń, aby rozimprowizować muzykę nie na żarty.
Pojedyncze dźwięki układają się we frazy. Z nich powstaje temat, o który można się zaczepić, przytrzymać go, kiedy już w toku kolejnych zdarzeń cała melodyczna konstrukcja, na naszych oczach z wolna rozpada się, albo może lepiej powiedzieć uwalnia od wynikających z tematu ciążeń i zanurza w całym bogactwie muzycznych języków każdego z członków tria. Każdy z nich jest w swojej dziedzinie mistrzem. Każdy z nich poświęcił wiele, aby stworzyć swój język, aby odnaleźć też swoje miejsce z muzyce i poprzez nią wyrażać emocje. 

Podwójne zaproszenie na te koncerty trafi do dwóch osób, które jako pierwsze na adres jazzarium@jazzarium.pl poprawnie odpowiedzą na poniższe zadanie:

Wymień dwa inne niż trio Aurora projekty przy których spotkali się Barry Guy i Agusti Fernandez.

Powodzenia i do zobaczenia na koncercie!

Tagi: