8: Kindred Spirits - urodzinowy album Charlesa Lloyda już w lutym

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Saksofonista, kompozytor i mistyk Charles Lloyd obchodził 80-te urodziny 15 marca 2018 roku.  Z tej okazji 28 lutego 2020 ukazuje się album dokumentujący koncert jaki odbył się w Teatro Lobero w jego rodzinnym mieście Santa Barbara. Koncert z udziałem znakomitych gości takich jak gitarzysta Julian Lage, pianista Gerald Clayton, basista Reuben Rogers i perkusista Eric Harland oraz ze specjalnym udziałem Booker T. Jones’a i basisty i jednocześnie szefa wytwórni Blue Note Records – Dona Wasa.

Album będzie dostępny w formatach standard LP/DVD, CD/DVD, oraz w wersji digital. Video kwintetu w utworze “Requiem” już dostępne.

Lloyd w swojej karierze grał w 150-letnim teatrze w Santa Barbara częściej niż w jakimkolwiek innym miejscu i częściej niż jakikolwiek inny Artysta. Urodzinowy koncertbył swego rodzaju pomostem pomiędzy przeszłością a przyszłością. Przyszłość reprezentował 34 letni pianista Gerald Clayton, który gra z Lloydem regularnie oraz 31 letni gitarzysta Julian Lage, którego Charles Lloyd zna odkąd ten skończył 12 lat. Reprezentantem przeszłości był 74 letni organista Booker T. Jones i było to ich pierwsze spotkanie na scenie.

To był jedyny w swoim rodzaju skład muzyków oraz jedyny w swoim rodzaju koncert.

Charles Lloyd jest m.im zdobywcą prestiżowej nagrody NEA Jazz Master oraz laureatem francuskiej nagrody  l'Ordre Chevalier des Arts et des Lettres, którą otrzymał podczas europejskiego tournee w listopadzie 2019 roku.

Tagi: