75-te urodziny Petera Brötzmanna w Pardon, To Tu

Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

6 marca Peter Brötzmann skończy 75 lat. Artysta postanowił uczcić ten fakt 5-dniową rezydencją w warszawskim klubie Pardon, To Tu! Towarzyszyć będą mu muzyczni przyjaciele: Alexander von Schlippenbach,  Han Bennink, Heather Leigh,  Jason Adasiewicz, John Edwards, Steve Noble i Toshinori Kondo. To wielkie wyróżnienie dla warszawskiego klubu a także najlepszy dowód na to, jak ważne i gościnne dla muzyków miejsce udało się stworzyć Danielowi Radtke i Magdzie Dudek. 

Przez 5 wieczorów z Peterem Brötzmannem będzie można posłuchać jego muzyki, ale także obejrzeć najnowszy film o ikonie free-jazzu: polską premierę będzie miał obraz "Rohschnitt Peter Brötzmann". W pokazie, obok jubilata, uczestniczyć będzie reżyser filmu Peter Sempel. Film nosi podtytuł "Jazzowa Odyseja z Wupertalu do Chin". Część zdjęć została nakręcona podczas pierwszej rezydencji saksofonisty w Pardon, To Tu, przed dwoma laty.

Nie znamy jeszcze rozpiski jakie składy zaprezentują się w ramach kolejnych 5 wieczorów. Organizatorzy ujawnili jednak, że ostatniego dnia rezydencji - w czwartek 10 marca - na scenie pojawią się wszyscy na raz. Dla utrwalenia:

Peter Brötzmann - tenor / alto saxophone, b-clarinet, tarogato
Alexander von Schlippenbach - fortepian
Han Bennink - perkusja
Heather Leigh - slide guitar
Jason Adasiewicz - wibrafon
John Edwards - kontrabas
Steve Noble - perkusja
Toshinori Kondo - trąbka

6-10 marca 2016
Pardon, To Tu, Warszawa
Karnet na wszystkie wieczory: 200 złotych
Bilety dostępne na miejscu, oraz pod tym linkiem.

Tagi: