3 dni z RARĄ AVIS i Kenem Vandermarkiem

Autor: 
Redakcja

Debiutancki album RARA AVIS zatytułowany “Mutations / Multicellulars Mutations” ukaże się prawdopodobnie w maju 2013 nakładem dEN Records, a już w najbliższą niedzielę 5. maja RARA AVIS z towarzyszeniem Kena Vandermarka zagrają na scenie poznańskiego Klubu Dragon w ramach Nowego Wieku Awangardy. Nadarzą się jeszcze dwie okazje na spotkanie z muzykami 6. i 7. maja w Warszawie i Krakowie.

RARA AVIS to zupełnie nowy projekt, owoc współpracy Stefano Ferriana, Kena Vandermarka i grupy młodych i niezwykle utalentowanych reprezentantów sceny włoskiej – Luca Passavisni, Simone Quatrana i Mimmo SEC.

Szerokie muzyczne spektrum zainteresowań zespołu zawiera w sobie niemal całe bogactwo wpływów sceny improwizowanej. Jazz, muzyka elektro-akustyczne, dźwiękowy minimalizm, muzyka współczesna i awangardowa – wszystkie te terminy wpisują się w słowny obraz muzyki proponowanej przez grupę.

Jestem bardzo podekscytowany pracą w tej grupie i to z kilku powodów. Ten zespół to przykład szczególnej muzycznej demokracji, bez wyznaczonego lidera, pomysły i gra każdego z muzyków mają jednakową wagę. Włoscy muzycy grający w Rara Avis są przedstawicielami pokolenia o wyjątkowej świadomości stanu rozwoju współczesnej muzyki improwizowanej i komponowanej. Przestrzenie dźwiękowe, które eksplorujemy są wyjątkowe ze względu na ich teksturę, dynamikę, pęd – tradycyjne, hierarchiczne role „melodyczne” i „rytmiczne” instrumentów, są wywrócone i rozmyte, w trakcie gry staje się często niemożliwym rozdzielenie osobnych kreacji. Wszystkie te elementy, jak i inne, które składają się na muzykę prezentowaną przez Rara Avis, sprawiają, że ta grupa jest wyjątkowa, zarówno dla mnie, jak i fanów współczesnej muzyki improwizowanej” - Ken Vandermark.

5.5.2013, Poznań (Nowy Wiek Awangardy)

Mały Dom Kulruty, Dragon, g. 20:00

6.5.2013, Warszawa

Pardon To Tu, g. 20:30

7.5.2013, Kraków (Krakow Jazz Autumn Preview)

Alchemia, g. 20:00