14th Krakow Jazz Autumn Preview - Schlippenbach/Narvesen Duo w Alchemii

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W Schlippenbach/Narvesen Duo, dwa potężne głosy z dwóch różnych pokoleń muzyki improwizowanej łączą się tworząc jeden niepowtarzalny głos. Duet wystąpi 20 stycznia w krkaowskim lubie Alchemia, w ramach 14th Krakow Jazz Autumn Preview.

Przez to wyjątkowe połączenie duet potrafi stworzyć dynamiczne i subtelne dźwięki w energicznie rozwiniętych, odważnych muzycznych kompozycjach, w których uważny słuchacz będzie potrafił zauważy złożoność improwizacji.

Pianista Alexander von Schlippenbach (ur.1938) uważany jest za jednego z ojców założycieli free jazzu w Europie. Schlippenbach rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 8 lat i kontynuował naukę kompozycji w Kolonii u Bernda Aloisa Zimmermanna. W 1988 roku założył Berlin Contemporary Jazz Orchestra, big band w którym grali m.in. z Willem Breuker, Paul Lovens, Misha Mengelberg, Evan Parker, Aki Takase i Kenny Wheeler. Jego energiczny i innowacyjny styl od lat 60-tych niezmiennie porusza scenę muzyki improwizowanej.

Dag Magnus Narvesen (ur. 1983) jest perkusistą i kompozytorem, który operuje głównie w dziedzinie muzyki improwizowanej i współczesnej. Niektóre z jego bardziej znanych projektów to DAMANA, Dag Magnus Narvesen kvintett, kwintet MOVE Harri Sjöströma oraz Up and Out.

Debiutancki album Schlippenbach/Narvesen Duo Interweaving został wydany jako limitowana limitowana edycja na winylu przez Nottwo Records w 2018 roku.

Tagi: