12/14 Jazz Club zaprasza - Artur Dutkiewicz Trio

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trio Artura Dutkiewicza usłyszymy 26-go września w warszawskim Klubie 12/14.

Artur Dutkiewicz -  Jest absolwentem Wydziału Jazzu  Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie  uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji  w 1982r. Od wielu lat prowadzi zespół Artur Dutkiewicz Trio. Ostatnie albumy tria "Hendrix Piano" oraz "Prana" zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.

Jako jeden z nielicznych pianistów jazzowych w Polsce i Europie występuje solo. Jego ostatni solowy album "Mazurki" to współczesne, autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową oraz muzyką Chopina, Szymanowskiego i Bartoka. Artur Dutkiewicz jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australię.
W 2010 roku znalazł się wśród piątki najlepszych muzyków roku w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum. Również w/g ankiety Jazz Top od wielu lat jest w czołówce najlepszych polskich pianistów jazzowych.


W lipcu 2011 roku Artur Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival. Specjalnie na to wydarzenie zaaranżował i zagrał w gronie pianistów z całego świata utwór na 30 fortepianów. Improwizacje wykonał w duecie ze światowej sławy pianistą Cyprienem Katsarisem. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys. osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata.
Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka występując tam jako aktor i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli "Proces" Kafki i "Taniec Lokatora".

CO? – Artur Dutkiewicz Trio
KTO? – Michał Barański, Artur Dutkiewicz, Łukasz Żyta 
GDZIE? – 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 26/09/2015, 19:30
BILETY? – 120 zł

Tagi: