12 From 25 i The Other Side of Air czyli nowości od Myry Melford

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Pianistka Myra Melford spędziła ostatnie trzy dekady na pisaniu oryginalnej, angażującej i wymagającej muzyki. Eksplorowała najróżniejsze formy – od dynamicznych solowych recitali po grę w małych składach czy współpracę z Jazz at Lincoln Center Orchestra.

W listopadzie nakładem Firehouse 12 Records ukazały się jej dwa kolejne albumy. 12 From 25 dokumentuje dwanaście koncertów z końcówki marca 2015 roku wykonanych w nowojorskim The Stone. Jak wspomina sama artystka – koncerty stanowiły podsumowanie lat spędzonych na scenie. Dołączyli do niej wówczas wszyscy muzycy, z którymi miała okazję współpracować: począwszy od formacji z lat dziewięćdziesiątych po Snowy Egret.

Album The Other Side of Air stanowi kolejny projekt doskonałego zespołu Meldford. To Snowy Egret, współtworzony przez Rona Milesa (kornet), Liberty’ego Ellmana (gitara), Stomu Takeishiego (gitara basowa) oraz Tyshawna Sorey’a (perkusja), najlepiej definiuje jej bogatą artystyczną ścieżkę – kompozytorki, wykonawczyni I bandleaderki.

Tagi: