„Liczy się tylko prawda” najnowsza płyta Tubis Trio, The Truth, ukazała się nakładem Challenge Records

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zespół Tubis Trio zespół znany, doceniony i uznany. Tworzą go Maciej Tubis - fortepian, Paweł Puszczało - kontrabas oraz Przemysław Pacan - perkusja. Do tej pory wydawali płyty live, teraz pora na odsłonę studyjną.

„The Truth” – album, którym możemy cieszyć sięok kilku dni jest również debiutem tria w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Nagranie zawiera 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, wymykających się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. Sam lider opowiada o niej tak: „To jest nasza historia, nasze emocje. Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda.”
Prawda jest też taka, że album wydała renomowana wytwórnia Challenge Records, co oznacza, że Tubis Trio stało pierwszym polskim zespołem wydającym płytę w tej słynnej oficynie wydawniczej.

Tagi: