„Dźwięki ukryte” tria Jachna / Mazurkiewicz / Buhl w Pardon, To Tu

Autor: 
redakcja, mat. pras.

W kwietniu nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl. Płyta nosi tytuł „Dźwięki ukryte” i została zarejestrowana we wrześniu 2015 roku w Synagodze w Bydgoszczy-Fordonie. 31-go maja trio wystąpi w Pardon, To Tu.

„Dźwięki ukryte” to zbiór kompozycji wyimprowizowanych, jakoby odnalezionych, w murach starej zniszczonej Synagogi, którą dziś Fundacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego próbuje odnowić i ożywić różnymi artystycznymi działaniami.

Każde tego typu miejsce wytwarza specyficzny nastrój i wpływa na muzykę. To coś innego niż sterylne studio. Sam tytuł "Dźwięki odnalezione" świetnie oddaje to zaszło - odnalezione zostały w starych murach pewne dźwięki, które Jacek Mazurkiewicz nagrał na kilka mikrofonów. Na płytę weszły też dźwięki ulicy, samochodów, bo synagoga ma dziurawy dach i to też zabiera jej pewną sterylność, co jest piękne. - Ta muzyka jest wypadkową energii, która spłynęła na nas w synagodze oraz naszych muzycznych doświadczeń – dodaje Jacek Mazurkiewicz.

CO? – Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
KTO? – Wojciech Jachna, Jacek Mazurkiewicz, Jacek Buhl
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 31/05/2016, 20:30
BILETY? – 25 zł