Święta tradycja, własny głos - czyli opowieść o amerykańskim jazzie Piotra Jagielskiego

Autor: 
Redakcja (materiały wydawcy)
Autor zdjęcia: 
Katarzyna Ewa Żak

To jeden z najprzyjemniejszych newsów, jaki mamy okazję publikować na stronach Jazzarium. Piotr Jagielski jest dla Jazzarium ogromnie ważną postacią. Znamy się od lat i od lat możemy cieszyć się nie tylko jego felitonami, artykułami i recenzjami, ale co ważniejsze przyjaźnią. Teraz możemy również pisać o Piotrze także jako o autorze książki, na stronach której poprowadzi czytelników przez niezwykłą historię amerykańskiej muzyki jazzowej.

Od roztańczonego Nowego Orleanu przez loftowy Nowy Jork po bezpretensjonalne Chicago – opisuje losy i dokonania najważniejszych reprezentantów muzycznego panteonu. Niczym pełen entuzjazmu kustosz oprowadza nas po muzeum jazzu, nie kryjąc przy tym własnych fascynacji i zaangażowania. Rozmawia z muzykami, słucha płyt i wędruje tropem najważniejszych reprezentantów gatunku. Nie zapomina również o historii rasizmu w Ameryce, bo dzieje amerykańskiego jazzu to nie tylko losy muzycznych pionierów, ale przede wszystkim historia czarnych mieszkańców Ameryki XX wieku.

Święta tradycja, własny głos to wciągająca opowieść o narodzinach i rozwoju jazzu, jednego z najważniejszych gatunków muzycznych na świecie. To on, w nieustannym napięciu między tradycją a nowoczesnością, regułą a improwizacją, dawał i daje niedosiężną wolność.
 
A tak napisał o książce Święta tradycja, własny głos Paweł Cybulski z portalu - przymuzyceoksiążkach.com.pl Jagielski zaproponował czytelnikom i czytelniczkom wyprawę przez historię amerykańskiego jazzu przygotowaną z pozycji fana, pasjonata, ale i osoby, która ma do swojej pasji wiele dystansu.
 
Tak więc od 24 listopada książka trafi na sklepowe półki i to jest naprawdę wspaniała wiadomość.
Tagi: