Drake, Blake i HERA zagrają dzisiaj koncert na Dziedzińcu Zamkowym w Poznaniu!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Zenon Kubiak

To już dzisiaj, na Dziedzińcu Zamkowym w Poznaniu wystąpią wybitni instrumentaliści Hamid Drake i Michael Blake w towarzystwie formacji Hera!

Dzisiaj ostatnie spotkanie z Hamidem Drake’em i Michaelem Blake’em w ramach mistrzowskich warsztatów jazzowych, zorganizowanych przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Wydarzeniem zamykającym będzie koncert przy współudziale zespołu Hera.

Przez sześć ostatnich dni, w ramach projektu Nowe Stulecie, w Centrum Kultury „Zamek” odbywały się warsztaty jazzowe, podczas których doświadczeni muzycy objawiali swoje umiejętności i idee przed grupą ośmiu młodszych kolegów. Hamidowi Drake’owi i Michaelowi Blake’owi towarzyszyli muzycy z zespołu Hera, w składzie Wacław Zimpel, Ksawery Wójciński, Paweł Postaremczak i Paweł Szpura.

Idea warsztatów jazzowych jest zazwyczaj taka sama – wspólne granie i dzielenie się umiejętnościami, doświadczeniem, a także indywidualnymi koncepcjami improwizatorskimi. Zaawansowani w warsztacie muzycznym artyści jak i pretendujący do tego miana młodzi adepci sztuki improwizatorskiej w aurze otwartości wymieniają się pomysłami na muzykę i sposób jej wykonywania.

Wśród uczestników warsztatów znaleźli się klasycznie wykształceni muzyki, a także osoby samodzielnie stawiające pierwsze kroki w świecie dźwiękowych ścieżek.

Na zakończenie tegorocznych warsztatów, mistrzowie improwizacji wraz z Herą i początkującymi instrumentalistami, spotkają się o godzinie 21:00 na Dziedzińcu Zamkowym, by wspólnie zagrać wieńczący tygodniowe spotkania koncert.

 

Bezpłatne wejściówki otrzymacie w kasie Zamku.