BJF: Agnieszka Wilczyńska i LA TRIO/Eljazz Quintet

Miejsce: 
Teatr Polski, Bydgoszcz
Data: 
01.11.2011

9. Bydgoszcz Jazz Festival

Zaduszki Jazzowe - Agnieszka Wilczyńska i LA TRIO

Agnieszka Wilczyńska - vocal
Bogdan Hołownia - piano
Andrzej "Bruner" Gulczyński - bas
Józef Eliasz - drums

Agnieszka Wilczyńska - wokalistka, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka pierwszej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie.

Równolegle z działalnością artystyczną realizuje się z dużym powodzeniem na płaszczyźnie pedagogicznej. Prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych, jest często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce. Od 1998 roku jest wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach oraz nauczycielem śpiewu w Fundacji działającej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Koncertowała z takimi muzykami jak: Janusz Skowron, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Adam Cegielski, Czesław Bartkowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Michał Tokaj, Henryk Majewski, Robert Majewski, Zbigniew Wegehaupt, Kazimierz Jonkisz, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Maciej Sikała. Brała udział w nagraniu płyt: „Bix & Henryk”- płyta poświęcona pamięci Henryka Majewskiego, „Historia jazzu” - kilkupłytowy album będący muzycznym przewodnikiem po historii jazzu prof. Andrzeja Schmidta.*

Eljazz Quintet

Bogdan Hołownia - piano
Andrzej "Bruner" Gulczyński -bas
Marcin Gawdzis - trombone
Adam Wendt - sax
Józef Eliasz - drums

Eljazz Quintet założony został w roku 2005 a w skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy jazzowi, posiadający w swoim dorobku udział w wielu koncertach i festiwalach. Każdy z muzyków reprezentuje swój indywidualny styl, który rozwijał we własnych projektach muzycznych.
Stylistyka Eljazz Quintet przypomina słynny zespół braci Adderley, charakteryzujący się wspaniałymi aranżacjami i popisami solistów.
U muzyków Eljazz Quintet, wyczuwa się radość grania i spontaniczność. Malowniczość i delikatność improwizowanych fraz Bogdana Hołowni przeplata się z ekspresyjnymi i mocnymi dzwiękami saksofonu i trąbki Adama Wendta i Marcina Gawdzisa.*

Teatr Polski, godz. 20:00

 

*materiał organizatora