William’s Things

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
Data: 
05.02.2020
Godzina: 
20:00

William’s Things, czyli Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy, Sean Palmer – śpiew i Tomasz Wiracki – fortepian, zagrają materiał z płyty "A soul not all of wood" oparty na poezji H.D Thoreau 5 lutego w klubojadalni Młodsza Siostra, w Warszawie.

Po sukcesie albumu William’s Things, inspirowanego poezją Blake’a, Michał Górczyński, wybitny klarnecista, improwizator I kompozytor, kontynuując niezwykły cykl „muzyka do języków”, pozostaje w obszarze poezji anglojęzycznej. Po mistycznej i romantycznej Anglii Blake’a przyszedł czas na XIX-wiecznego amerykańskiego poetę i filozofa Henrego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą. Płytę artyści nagrywali w lesie, poddając się duchowi natury, grając razem z nią, odczytując jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.

Górczyński przygotował oryginalne kompozycje do tekstów H. D. Thoreau i po raz kolejny, po mistrzowsku, stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji czy konformizmu. Powstało dzieło gdzie niecodzienna uroda muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną doskonałą całość. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również utwory albumu William’s Things, inspirowane poezją Williama Blake’a.

CO? – William’s Things
KTO? – Michał Górczyński, Sean Palmer, Tomasz Wiracki 
GDZIE? – Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
KIEDY? – 05/02/2020; 20:00
BILETY? – 25 zł