Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza

Zdjęcie: 
Miejsce: 
TR Warszawa
Data: 
03.02.2015
Godzina: 
20:00

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza z nowym rokiem postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej, nad którym w garderobach i kuluarach członkowie debatowali już od dłuższego czasu. Jako zapaleni melomani, członkowie WOR (a przynajmniej część z nich) nigdy nie kryli, że muzykę tę darzą wielką estymą. Pomysłów było wiele, ale stanęło na jednym - Brazilian Octopus. Koncert już 3-go lutego w TR Warszawa.

Podstawą programu tej edycji będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

Z kolei drugą częścią programu (tzw. dodatkami) będzie niezobowiązująca składanka hitów i nie-hitów rozpiętych pomiędzy latami 60-tymi (Gal Costa), a 90-tymi (Marisa Monte). Warszawską Orkiestrę Rozrywkową wokalnie wspomoże zdolna, ale pracowita, Gaba Kulka.

CO? – Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza gra Brazilian Octopus i okolice
KTO? – Tomasz Duda, Piotr Domagalski, Macio Moretti, Zofia Moruś, Miłosz Pękala, Bartłomiej Tyciński, Bartosz Weber, Piotr Zabrodzki
GDZIE? – TR Warszawa
KIEDY? – 03/02/2015, 20:00
BILETY? – 30 - normalny / 20 - ulgowy