Wójciński/Olter/Dickaty

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg Powszechny, Warszawa
Data: 
24.01.2017
Godzina: 
20:30

Trio Ksawery Wójciński, Teo Olter i Ray Dickaty wystąpi 24-go stycznia w Mózgu Powszechnym, w Warszawie.

Ksawery Wójciński - kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983 r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak:Charles Gayle,Uri Caine, Mikołaj Trzaska,Michael Zerang,Satoko Fuji,Nicolle Mitchell,Tim Sparks,Klaus Kugel ,Ken Vandermark.Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

Teo Olter - perkusista, gra w zespole Pokusa z Natanem Kryszkiem i Tymonem Bryndalem. Tworzy duety i tria z muzykami warszawskiej sceny improwizowanej. Organizuje koncerty i współprowadzi cykl Impro Miting. Oprocz płyty i kasety Pokusy wydał kasetę jako Nietakt z Alkiem Żurowskim, 1/2 kasety Zbiór z Wojtkiem Kwapisińskim i dwa solowe albumy (na yt) gdzie gra na bębnach i gitarze.

Ray Dickaty - saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi składami. Były członek legendarnego Spiritualized i Moonshake. Współpracownik między innymi PJ Harvey, Stereolab i Cornershop. Ponadto koncertował i nagrywał między innymi z Sonic Youth, Suicide, Durutti Column i Lush. Ze swoim zespołem Solar Fire Trio grającym free jazz noise, nagrał trzy szlagierowe albumy i odbył trasę supportując Juliana Cope’a. Współpracował z Eddie’m Prevostem, założycielem legendarnego AMM, a także grał z takimi improwizatorami jak: Philip Marks, Chris Corsano, Brigitte Kuepper, John Butcher, Lol Coxhill, Carlos Zingaro, John Edwards, Martin Kuchen, Jeffery Morgan, Evan Parker i wielu innych. Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej. Jest dyrygentem Warsaw Improviser Orchestra, dyrektorem muzycznym Spacefest Festival w Gdańsku. Oprócz Infant Joy Quintet tworzy takie zespoły jak: Kom Trio, Osaka Vacuum, DCD Trio, Organic Panic, Pulsarus, Noise of Wings, Line of Fire oraz Sounds Of The Night Sky. Ponadto udziela się często na impro mitingach.

CO? – Wójciński/Olter/Dickaty
KTO? – Ksawery Wójciński, Teo Olter, Ray Dickaty
GDZIE? – Mózg Powszechny, Warszawa
KIEDY? – 24/01/2017, 20:30
BILETY? – 10 zł