Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Radio Kraków – Studio im. Romany Bobrowskiej, Kraków
Data: 
25.02.2017
Godzina: 
19:30

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson wystąpią 25-go lutego w studiu Radia Kraków. Koncert promować będzie ich nowy album „In America”.

„In America” to kolejny, po płycie „My Stories”, autorski krążek krakowskiego perkusisty i kompozytora jazzowego Tomka Grochota, nagrany z udziałem amerykańskiej legendy jazzu – nowojorskiego trębacza Eddiego Hendersona.

Po wydaniu „My Stories” zespół wystąpił na wielu scenach i festiwalach, m.in. na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz Bezz Festival, Targi Kielce Jazz Festival, All Souls Jazz w Chicago czy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Krążek „My Stories” zdobył świetne recenzje i niemałe grono serdecznych fanów, którzy docenili szczerość przekazu w kompozycjach oraz grę muzyków.

Występy z legendą jazzu są niezwykle inspirujące. Zaproszenie kwintetu na koncerty w Chicago skłoniło Grochota do stworzenia nowych kompozycji, które znalazły się na krążku „In America”. Tym razem są to impresje inspirowane klimatem Nowego Świata, nowoczesnością i tradycją w jazzie, nastrojem amerykańskiej metropolii, ale także dźwięki sięgające w głąb duszy, pełne tajemniczego niepokoju czy transowych rytmów.

CO? – Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson
KTO? – Eddie Henderson, Maciej Sikała, Krzysztof Herdzin, Łukasz Makowski, Tomek Grochot
GDZIE? – Radio Kraków – Studio im. Romany Bobrowskiej, Kraków
KIEDY? – 25/02/2017, 19:30
BILETY? – 20 zł