TOMASZ KUDYK & NEW BONE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
19.05.2012

TOMASZ KUDYK & NEW BONE

Paweł Kaczmarczyk – fortepian

Tomasz Kudyk – trąbka, fluegelhorn

Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy

Maciej Adamczak – kontrabas

Dawid Fortuna – perkusja

Zespół uformowany został w 1996 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Już rok później grupa zdobyła I nagrodę w konkursie „Wolna scena jazzowa”. Początkowo inspiracją dla muzyków New Bone była muzyka Wayne`a Shortera, Milesa Davisa czy Horace`a Silvera. Przełomowym momentem w karierze zespołu było nagranie debiutanckiej płyty „Something for now” w 2004 roku dla wytwórni Gowi Records, na której znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Od tego momentu zespół zaczął występować w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej.

W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”, ale przyniosła nowe spojrzenie na grę zespołową oraz interakcje między muzykami. Wpływ na to miały niewątpliwie zmiany personalne, które miały miejsce w zespole – do New Bone dołączyli pianista Paweł Kaczmarczyk oraz perkusista Arek Skolik.

W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined…” (premiera: marzec 2012 rok), nagraną z gościnnym udziałem Tomasza Grzegorskiego na saksofonie tenorowym i Jana Pilcha na instrumentach perkusyjnych.

Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Blue Note, godz. 20:00

fot. Marek Rokoszewski