Sefardix Trio [Oleś/Skolias/Oleś]

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubu Kultury Saska Kępa, Warszawa
Data: 
18.02.2014
Godzina: 
19:00

Trio Sefardix - klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.

Jorgos Skolias - jego charakterystyczna, bardzo ekspresyjna barwa głosu i sposób śpiewania powoduje, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów jazzowych w Polsce. Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Na koncie ma współpracę między innymi z  Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim czy Zbigniewem Namysłowskim, a także zespołami Krzak, Dżem, Osjan i Tie Break .

Oleś Duo - "rytmiczny dream team", jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung - to formacja tworzona przez braci: kontrabasistę Marcina i perkusistę Bartłomieja Brata Olesiów. Współpracowali z czołówką muzyków z Polski i całego świata, a są wśród nich m.in: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk czy Mikołaj Trzaska. Należą do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę. Zdobywcy licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień. Kontynuują dotychczasowe poszukiwania twórcze, aby poszerzyć język jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.


18 lutego, godz. 19.00
Klub Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
/bilety 20 zł/

Rezerwacje: promocja@klubsaska.pl, (22) 499 09 66