R. STEVIE MOORE supp. PICTORIAL CANDI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Powiększenie, Warszawa
Data: 
06.05.2013

R. STEVIE MOORE supp. PICTORIAL CANDI 

W składzie koncertowym pojawi się miedzy innymi Tomek Popowski(Ed Wood), Adam Byczkowski (Kyst) oraz Marcin Masecki

R. Stevie Moore - autor ponad 400 albumów, od ponad 30 lat jeden z najaktywniejszych i najoryginalniejszych artystów amerykańskiej sceny niezależnej, uznawany za jednego z pionierów etosu D.I.Y. Do inspiracji jego twórczością przyznaje się wielu znanych artystów, między innymi Toro y Moi i Ariel Pink. Jest synem Boba Moore’a (basisty grupy The Nashville A-Team, producenta muzycznego, dyrygenta, wieloletniego sidemana Elvisa Presleya). Profesjonalny debiut Robert Steven Moore zaliczył w wieku siedmiu lat na płycie Songs to Warm the Heart (RCA Victor), gdzie zaśpiewał w duecie z Jimem Reevesem utwór But You Love Me, Daddy.
W 1967 założył z kolegami ze szkoły grupę rockową The Marlborough. Był wówczas także muzykiem sesyjnym i asystentem w wytwórni Mimosa Music założonej przez jego ojca. W 1971 porzucił naukę w Vanderbilt University, by poświęcić się karierze muzycznej. 5 lat później wydał swój pierwszy, nagrany w warunkach domowych, album Phonography. Pierwsza edycja miała nakład 100 egzemplarzy. Po przeprowadzce do New Jersey wydał w 1978 kolejne albumy: Stance (EP) i Delicate Tension Phonography znalazła się na opublikowanej w 1996 liście „50 najważniejszych nagrań indie” magazynu „Rolling Stone”. W latach 80. Moore bywał gościem emitowanego w telewizji New Jersey Network The Uncle Floyd Show Floyda Vivino. Był także DJ-em w stacji radiowej WFMU. W 1981 Moore zaczął publikować swoje domowe nagrania pod szyldem RSM Cassette Club. W 1984 ukazały się komercyjne albumy Everything You Always Wanted To Know About R. Stevie Moore But Were Afraid To Ask oraz What’s The Point?!!. Kolejnymi wydawnictwami były Verve, Glad Music (tym razem nagrany w profesjonalnym studio), (1952-19??) i Teenage Spectacular. Od 1988 Moore publikuje także amatorskie nagrania wideo. Wiele z nich dostępnych jest dziś w serwisie You Tube. W ostatnich latach Moore nagrał albumy we wspólnie z Yukio Yungiem, z Dave’em Gregorym z grupy XTC, a także z Jadem Fairem z Half Japanese. Współpracował też m.in. z Arielem Pinkiem.

Pictorial Candi, czyli Candelaria Saenz Valiente, znana w szerszych kręgach jako wokalistka ParisTetris, nagrała pierwszą płytę solową, zatytułowaną Eat Your Coney Island . Hurrra! Specjalnie na tę okazję nauczyła się grać na tandetnej gitarze, co usłyszycie w kilku utworach. Album jest w przeważającej części łagodną podróżą, która zaczyna się piosenkowo, ma parę punkowych momentów, dochodzi do patetycznego orgazmu organowego i kończy się psychodelicznym dziełem rozpisanym na puzony. Wyraźnie słychać tu uwielbienie dla R. Steviego Moore’a, Daniela Johnstona, Skipa Jamesa oraz wszystkiego, co brzmi low-fi i jak z kasetowca. Gdy rozmawiamy z Pictorial Candi, mówi nam z naciskiem, plując okruszkami suchego herbatnika, jak głęboko gardzi przeprodukowanymi do bólu „zajebistymi bitami” i całą paletą bzdurnych zabiegów, dzięki którym kiepskie kawałki stają się niby znośne. Pictorial Candi ukazała się 22 kwietnia 2012 roku nakładem LadoABC. Czego można się spodziewać pod względem stylu: asian/caribean – muzyka dawna/pop – punk/rock – eksperyment – muzyka kameralna – akompaniament dla myśli.

Powiększenie, g. 20:00

bilety: 30 Pln: Przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + Rezerwacja online, 45 Pln: W dniu koncertu