PUGACHEV BOLOVINIS MAKOWSKI JAZZ TRIO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazzarium Cafe, Warszawa
Data: 
21.04.2012

PUGACHEV BOLOVINIS MAKOWSKI JAZZ TRIO

To profesjonalne jazzowe trio, mające w składzie muzyków ’z górnej półki’, którzy brali udział w wielu różnych festiwalach jazzowych w Europie oferuje wieczór z jazzową muzyką, której nie można przegapić! Ich sposób interpretacji dobrze znanych melodii z różnych gatunków i stylów, interakcja członków zespołu, telepatyczne oddziaływanie i kreatywność sceniczna, czyni ich z pewnością jednym z najlepiej zapowiadających się trio jazzowych w Polsce. Atmosfera, którą budują na scenie trzyma słuchaczy w napięciu do ostatniego dźwięku!

Ievgeniy Pugachev - jest młodym, utalentowanym gitarzystą, który będąc w wieku 25 lat już ma na swoim koncie wiele artystycznych osiągnięć. Ievgeniy ukończył wydział jazzu (gitara) w Ukraine Musical College in Kharkov. Brał również prywatne lekcje u mistrza gitary jazzowej – Jimmy’ego Bruno. Długotrwała współpraca z takimi muzykami jak Sergei Davidov – ukraiński mistrz muzyki jazzowej, Anna Chaikovska – perła ukraińskiego jazzu, Karl Friarson,  DePhazz front man, John Beasley i z wieloma innymi, pozwoliła mu rozwinąć swój punkt widzenia na jazz, co miało znaczący wpływ na efekt jego pracy nad debiutancką płytą – A Perfect Dream. Lider zespołu definiuje swój własny styl jako “colored jazz”. Kolory mają dla mnie duże znaczenie – mówi Ievgeniy. „Kojarzę każdy klucz ze specyficznym kolorem, zaś całkowity dźwięk z kompozycją różnych kolorów. Chciałbym także, żebyście zobaczyli moją muzykę!”

Głęboka melodia, lakoniczne - ale bogate improwizacje, delikatna i błyskotliwa prezentacja dają słuchaczowi nie tylko przyjemność słuchania muzyki Ievgeniy ale także dostarczają możliwość odczucia uczestnictwa w niej. Nielicznym udało się się wykształcić swój własny styl grania na gitarze w muzyce jazzowej. Debiutancki album Ievgeniy Pugachev jest najlepszym dowodem na to, że jest to cel, do którego Ievgeniy konsekwentnie zmierza. Let a Perfect Dream come true!” Sergiy Davydov, art director Kharkiv Za Jazz Festival

Anastasios Bolovinis - jest perkusitą pochodzącym z Grecji. Swoje zainteresowania muzyką przejawiał już w wieku kilku lat. Na perkusji gra od jedenastego roku życia. Choć ma greckie pochodzenie, już jako młody człowiek wyemigrował z Grecji współpracując z muzykami z wielu krajów. Swoje wykształcenie muzyczne rozpoczął od Akademii Muzycznej w Atenach, miał wówczas 18 lat. Po czteroletniej edukacji rozpoczął naukę w Contemporary Music Jazz School w Filippos Nakas w Grecji. W szkole tej miał do czynienia z wieloma nowowczesnymi gatunkami muzycznymi takimi jak: bop post, bop straight, funk, latin. Jego nauczycielami byli między innymi: Marvin Smitty Smith, Kirk Covinghton, Louis Nash, Jimmy Cobb, Kashey Sharrel, David Weckl. W 2002 roku Tasos wyemigrował do Anglii, gdzie wkrótce podjął naukę w London College of Music.

Trzy lata później rozpoczał edukację muzyczną w Guildhall School of Music, gdzie prowadzony był przez znanych muzyków takich jak: Troy Miller, Trevor Tompkins, Eddi Harvey, Jason Rebello. Po kilakrotnej zmianie miejsca zamieszkania przyjechał do Polski, gdzie podjął edukację w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Lekcje gry na pianinie pobierał u Dominika Wania. Skorzystał również z konsultacji gry na perkusji u polskich muzyków takich jak Arek Skolik i Jacek Kochan. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat związany był z kilkoma zespołami, zwykle jazzowymi, współpracował z wieloma muzykami takimi jak: Karen Loopes, Jullie Massimi, Alfrendo Dominiques, Celia Cruz. W latach 1996-1999 cyklicznie, co sześć miesięcy wyjeżdżał do USA, gdzie odbywał trasy koncertowe po największych miastach USA z Sakis Rouvas. W tym okresie współtworzył także zespół perkusyjny Krotola, w którym prowadzone były warsztaty z greckiej rytmologii wśród studentów takich uczelni jak m.in. Manhattan Universtity czy Julliard. W latach 1998-1999 odbywał w Grecji, Angllii i Szwecji trasy koncertowe z greckimi rockowymi zespołami takimi jak: Georg Mi Chas, Adilos Topos. W ciągu kolejnych trzech lat występował jako muzyk sesyjny z angielskimi bandami: Funk Federation (funk, soul), Dick Asmount (jazz), Gyro Baptista (muzyka latynoska). W trakcie swojego pobytu w Krakowie od 2006 roku współpracował z krakowskimi zespołami o profilu jazz, funk, rock, experimental, free jazz, blues. W 2011 roku zamieszkał w Warszawie, gdzie nawiązał współpracę z Ievgeniy Pugachev i Łukaszem Makowskim.

Łukasz Makowski - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku instrumentalnym, a także norweskiej Griegakademiet (Bergen) na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Występował jako solistaz towarzyszeniem orkiestry kameralnej „BergenUnge Kammerorkester”, a także Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie występuje u boku czołowych muzyków polskiej, norweskiej i angielskiej sceny jazzowej. Współpracuje z następującymi muzykami: (Tony Kofi, Winston Clifford, Alf Wilhelm Lundberg, Krzysia Górniak, Wojtek Gogolewski, Piotr Sawicki, Zbigniew „Levandek” Lewandowski, Adam Lewandowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marek Markowski, Wawrzyniec Prasek, Marcin Cichocki, Rafał Christa. W latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Jojne Pisze List”, ”RoxiBar”) W ramach różnych projektów koncertował w takich klubach jak: ”606 Jazz Club” w Londynie, oraz ”Madam Felle” (Evans Jazz Club), ”La Bottega Italiana” w Bergen, a także występował na festiwalach jazzowych w Polsce, Norwegii i Angli: „Częstochowa Spring Jazz Festiwal” w 2008roku, Świdnica „Świdnickie Noce Jazzowe” w 2008roku, dwukrotnie w Haugesund na „Silda Jazz Festival” w 2008 i 2009roku, oraz w Londynie na „London Jazz Festival” w 2008roku.

Jazzarium Cafe, godz. 21:00

Wstęp: 15zł