PJ: KRZYSZTOF KOBYLINSKI – Sagrada Familia: STANISŁAW I JEKATERINA DRZEWIECCY / KK PEARLS + ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, Gliwice
Data: 
18.10.2012

Palm Jazz

KRZYSZTOF KOBYLINSKI – Sagrada Familia: STANISŁAW I JEKATERINA DRZEWIECCY / KK PEARLS + ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI

STANISŁAW I JEKATERINA DRZEWIECCY
Stanisław Drzewiecki – fortepian
Jekaterina Drzewiecka – fortepian

Stanisław Drzewiecki - Pianista i kompozytor. Laureat Konkursu Eurowizji oraz Konkursu pianistycznego im. Rachmaninowa W Moskwie. Występował na najlepszych scenach świata, m.in. W Carnegie Hall, Opera City Tokio oraz W Parlamencie Europejskim W Brukseli. Nagrał kilkanaście albumów, wśród nich jeden ze statusem złotej płyty. Artysta kształcił się pod kierunkiem profesorów: Viery Nosiny, Tatiany Shebanovej, Wiktora Mierzanowa i Andrzeja Jasińskiego.

Jekaterina Drzewiecka - Utalentowana pianistka, laureatka wielu konkursów fortepianowych, m.in. konkursu im. Rubinsteina we Francji. Uczestniczka licznych festiwali muzycznych. Gościła W wielu słynnych salach koncertowych, tak renomowanych jak np. Konserwatorium W Moskwie, Paryżu, Helsinkach. Brała udział W kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów, W tym: Diny Yoffe, Andrzeja Jasińskiego.

KK PEARLS + ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI

Krzysztof Kobyliński – instrumenty klawiszowe
Reut Rivka Shabi – śpiew
Dima Gorelik – gitary
Boris Malkowsky – bayan
Tom Dayan – perkusja
Zbigniew Namysłowski – saksofon altowy /gościnnie/

Krzysztof Kobyliński - Charyzmatyczny pianista i kompozytor, pomysłodawca i inicjator festiwalu PalmJazz W Gliwicach. Zorientowany W stronę jazzu, etno i muzyki elektronicznej. Przewodził wielu znanym i cenionym zespołom muzycznym. Artysta tworzy W oparciu o inspiracje z podróży Po całym świecie, łącząc ze sobą elementy różnych kultur. W jego autorskich projektach KK Plus oraz Sessions wzięło udział wielu wybitnych muzyków z całego świata, m.in.: Clarence Penn, Joey Calderazzo, Zbigniew Namysłowski, Fima Ephron, Vladiswar Nadishana, David Kuckermann i inni. Nagrał kilkanaście albumów. Komponował muzykę dla filmu, teatru, a także dla dzieci. Jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich oraz twórcą HH Poland studio, niekomercyjnego przedsięwzięcia wspierania twórczości artystów muzyków. Na festiwalu artysta przedstawi projekt „Sagrada Familia” z udziałem wybitnych muzyków klasycznych – Jekateriny i Stanisława Drzewieckich, wspaniałych artystów etnojazzowych Pearls:Reut Rivki Shabi, Dimy Gorelika,Toma Dayana i Borisa Malkowskiego oraz legendy polskiego i światowego jazzu Zbigniewa Namysłowskiego.

Reut Rivka Shabi - Wokalistka śpiewu klasycznego i jazzu, posługuje się też biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego i izraelskiego. Jest bardzo wszechstronna, z dużą swobodą wykonuje partie wokalne W muzyce klasycznej (np. Pamina W „Czarodziejskim flecie” Mozarta), jak również W przedsięwzięciach z pogranicza muzyki improwizowanej i etnicznej. Studiowała u takich sław jak Rita Dams czy Jill Feldman. Współpracuje z Jerusalem IBA Symfonic Orchestra oraz Królewskim Konserwatorium W Hadze. Jest stale obecna W holenderskim radiu. Koncertowała W Europie, Izraelu i USA. Bierze udział W artystycznych projektach muzycznych Krzysztofa Kobylińskiego.

Dima Gorelik - Gitarzysta - uczeń Arniego Lawrence’a. Muzycy, z którymi współdziałał, to m.in.: Max Roach, James Moody, Anat Cohen, Eli Degibri, Avishai Cohen, Omer Avitai, Nizar Francis, Itamar Dohari, Johnathan Avishai. Stale współpracuje z Krzysztofem Kobylińskim. W swojej grze wykorzystuje różnorodne elementy muzyki z okolic Morza Śródziemnego.

Boris Malkowsky - Akordeonista, pianista, kompozytor i wszechstronny improwizator. To wymykający się klasyfikacjom artysta, poszukujący inspiracji niezależnie od ograniczeń gatunkowych. Łączy jazz z folkiem, muzyką klasyczną i tradycyjnymi żydowskimi nutami. Mieszkał W Odessie, Moskwie, Tel-Avivie, a obecnie W Krakowie. Wziął udział W ponad pięćdziesięciu projektach teatralnych. Jego nazwisko pojawiło się na ponad trzydziestu albumach muzycznych, W tym dwóch autorskich. Występował na festiwalach W wielu krajach europejskich, a także W USA i Chinach.

Tom Dayan - Perkusista grający również na instrumentach ludowych. Ukończył Wydział Kompozycji Konserwatorium W Tel-Aviw'ie. Koncertował i nagrywał W wielu krajach Europy, min. W Polsce z Krzysztofem Kobylińskim, Nadishaną oraz Dimą Gorelikiem.

Zbigniew Namysłowski - Wybitny saksofonista jazzowy, aranżer i kompozytor. Legenda polskiego jazzu. Multiinstrumentalista – z wykształcenia wiolonczelista, z wyboru puzonista, saksofonista altowy i sopranowy, także flecista. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy nagrał płytę zagranicą (album „Lola” dla Decca UK). Jego dyskografia obejmuje dziś ponad 30 autorskich płyt. Zasadniczy wpływ na stylistykę muzyki Namysłowskiego ma jego fascynacja polskim folklorem oraz znajomość sonorystyki amerykańskiego jazzu. Jego styl gry odznacza się swoistym, intensywnym żarem i napięciem. Przez wiele lat był artystą nie tylko kreującym nowe jazzowe stylistyki, ale i promującym wykonawców, którzy W jego zespołach zdobywali muzyczne doświadczenie (Cz. Bartkowski, L. Możdżer, S. Kulpowicz). Namysłowski, otaczając się najlepszymi polskimi muzykami, miał łatwość budowania nowych zespołów, W których dawał innym artystom możliwość autokreacji. Grał min. z takimi wykonawcami jak: Włodzimierz Gulgowski, Tadeusz Wójcik, Czesław Bartkowski, Adam Matyszkowicz, Janusz Kozłowski, Roman Dyląg, Jon Christensen, Stanisław Cieślak, Tomasz Szukalski, Paweł Jarzębski, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Karolak, Sławomir Kulpowicz, Janusz Stefański, Kuba Stankiewicz, Darek Oleszkiewicz, José Torres, Janusz Skowron, Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Leszek Możdżer. Koncertował na licznych festiwalach i trasach we wszystkich krajach Europy oraz W USA, Kanadzie, Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Afryce Południowej, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Szwecji, Austrii oraz na Kubie.

Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, godz. 19:00