Paula i Karol

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Alchemia, Kraków
Data: 
08.12.2017
Godzina: 
20:00

Paula i Karol ruszają w Polskę, żeby promować nowy album „Our Town”. 8 grudnia wystąpią w krakowskim klubie Alchemia.

Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem.
Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Sprzedają płyty na całym świecie – poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce – ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia. „Our Town”
Przez dwa lata Paula i Karol pisali piosenki „międzymiastowo”, wszędzie, gdzie się dało: w Warszawie, na Warmii, w Konstancji, w Berlinie i w Hamburgu.
W mailach i smsach, podczas rozmów na Skype. Byli nawet gotowi zrobić płytę tylko we dwoje. W końcu jednak do zespołu powrócił Igor Nikiforow, który poza graniem na perkusji zajął się także produkcją nagrań.

KTO? –  Paula i Karol
GDZIE? – Alchemia, Kraków
KIEDY? – 08/12/2017, 20:00
BILETY? - 25 pln / 35 pln