PATI MO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazzarium Cafe, Warszawa
Data: 
26.10.2012

PATI MO

Pati MO to oryginalny zespół prowadzony przez wokalistkę, Patrycję Modlińską i gitarzystę, Marcina Olaka. Repertuar zespołu to standardy i kompozycje autorskie, jednak najważniejszy w tym projekcie jest sposób podejścia do wykonywanego materiału. Muzycy improwizują, bawią się melodiami i harmonią, a nawet formą utworu. Wykorzystują możliwości barwowe swoich instrumentów tak, jakby próbowali dotrzeć do granic ich możliwości: na koncercie możemy więc usłyszeć obok śpiewu jazzowego i klasycznego także elementy beatboxu, a gitara bywa preparowana, przestrajana i zapętlana...

Patrycja Modlińska jest wokalistką uniwersalną. Z wdziękiem porusza się na pograniczu jazzu, popu i rocka, zdobywając uznanie publiczności swoimi oryginalnymi interpretacjami. Występuje z kwartetem wokalnym B.A.Ch., z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki (m.in. Festiwal Piosenki Kabaretowej OBORA 2005, I miejsce oraz Grand Prix Festiwalu Ostrołęckiego OSPA 2004). Współpracuje z Urszulą Borkowską, Marcinem Olakiem, zespołem Sounds Like Jazz oraz Teatrem Rampa ("Brat naszego Boga" w reż. P. Aignera, "Jajokracja" w reż. J. Szurmieja). Od 20. lat śpiewa w chórze Alla Polacca przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W listopadzie 2007 roku ukazała się płyta Kayanisa "When the Abandoned Pelicans Die", do której nagrała partie wokalne.

Marcin Olak gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; czasem sięga też po gitarę elektryczną. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyka współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free - jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę - Impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki - został zaprezentowany podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

Jazzarium Cafe, godz. 21:00

Bilety: 20zł

fot. Beata Michalczyk