Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Osjan

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kościół Ewangelicko – Augsburski św. Trójcy, Warszawa
Data: 
24.10.2017
Godzina: 
20:00

W ramach 1. festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju, w kościele Ewangelicko – Augsburski św. Trójcy, w Warszawie wystąpi grupa Osjan.

Legendarna formacja Osjan już od kilku dekad elektryzuje słuchaczy wyjątkową, awangardową muzyką, w której obecny jest niemal cały świat. Brzmienia i frazy hinduskie zjawiskowo przeplatają się z afrykańskim i bliskowschodnim folklorem, a fragmenty przywodzące na myśl średniowieczne misteria z klasyką i jazzem. W ich muzyce centralne miejsce od zawsze zajmuje rytm – ten najbardziej pierwotny i obecny we wszystkich kulturach i wyznaniach element ekspresji. Równie ważna jest cisza pomiędzy dźwiękami tworząca przestrzeń skupienia i zadumy.

Nic jednak nie wydarzyłoby się bez mistycznego wręcz skumulowania emocji podczas każdego z koncertów. Tworzy się ów niezapomniany korowód, który prowadzi słuchaczy w niezwykły, niemal sakralny świat tworzony przez muzyków grupy Osjan. Wszyscy stajemy się świadkami narodzin odwiecznego rytuału wokół którego zawsze kumulowały się wierzenia i obrzędy.

Grupa Osjan współpracowała między innymi z Jerzym Grotowskim, Krystianem Lupą, Donem Cherry i Tomaszem Stańko. Wielokrotnie i z wielkim powodzeniem występowali na prestiżowych krajowych i międzynarodowych festiwalach artystycznych. W dorobku mają dziewięć znakomicie przyjętych płyt.

CO? – Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Osjan
KTO? – Jacek Ostaszewski, Wojciech Waglewski, Radosław Nowakowski, Milo Kurtis
GDZIE? – Kościół Ewangelicko – Augsburski św. Trójcy, Warszawa
KIEDY? – 24/10/2017, 20:00
BILETY? – wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji