Marcin Masecki / Jerzy Rogiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pawilon Artystyczny, Warszawa
Data: 
18.05.2017
Godzina: 
20:00

18-go maja w Pawilonie Artystycznym na warszawskim Podzamczu Marcin Masecki razem z Jerzym Rogiewiczem zagrają koncert pt.”Ragtajmy”.

Marcin Masecki to jeden z najbardziej cenionych polskich pianistów, który w każdej z odsłon muzycznych konsekwentnie dokonuje charakterystycznej dla siebie syntezy gatunków. Na koncercie w Pawilonie Artystycznym zaprezentuje zbiór oryginalnych amerykańskich ragtajmów oraz ich polskich i niemieckich odpowiedników.

Artysta zasłynął przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. W przyszłym roku wydaje już piątą solową płytę z repertuarem klasycznym (Nokturny Chopina), prowadzi szereg zespołów różnej maści i wielkości (jazzowy sekstet Profesjonalizm, orkiestra dęta Polonezy), współpracuje z orkiestrami kameralnymi (Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, Poznańska Filharmonia), oraz tworzy improwizowane projekty z muzykami z bardzo zróżnicowanych środowisk (Ziv Ravitz, Barry Guy, Tomasz Stanko). W tym roku był współtwórcą warszawskiego festiwalu Transkrypcje, prezentującego dziewięć symfonii Beethovena opracowaniach na kameralne składy. Jest regularnie zapraszany jako kompozytor przez festiwale i zespoły, ostatnio na wrocławskim Jazztopadzie odbyła się premiera jego utworu “Płaczemy” na chór żeński i big band.

Jerzy Rogiewicz  to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół. Od 2010 współpracuje z Marcinem Maseckim (zespoły “Profesjonalizm”, “Warszawska Orkiestra Rozrywkowa”, “Polonezy”, trio V/TLD z DJ Lenarem). Jest również członkiem rockowego zespołu Der Father (płyta Wake Up, Lado ABC, 2014). Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Joanna Halszka Sokołowska, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski i Janusz Muniak. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki.

CO? – Ragtajmy
KTO? – Marcin Masecki, Jerzy Rogiewicz
GDZIE? – Pawilon Artystyczny, Warszawa
KIEDY? – 18/05/2017, 20:00
BILETY? - 25 zł