LIMBOSKI QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Skład Butelek, Warszawa
Data: 
28.04.2012

LIMBOSKI QUARTET

Michał Augustyniak - gitary, śpiew

Jacek Cichocki - instr. klawiszowe, fortepian, akordeon, organy Krumar

Jacek Mazurkiewicz - kontrabas

Bartek Kazek – bębny

Limboski to projekt muzyczny i jednocześnie pseudonim artystyczny Michała Augustyniaka - wokalisty, autora piosenek i improwizującego gitarzysty.

W 2007 roku zaczął występować w Krakowskich klubach jako "Limbo Nu Blues Project". Wkrótce skrócił nazwę do "Limbo" i rozpoczął współpracę z Łukaszem Wiśniewskim (harmonijka), Bartkiem Kazkiem (bębny) i Piotrem Górką (kontrabas). W tym składzie projekt wkrótce zyskał sobie uznanie na polskiej scenie bluesowej dzięki oryginalnemu podejściu do klasyki przedwojennego bluesa i melodyjnym oryginalnym piosenkom. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. główne nagrody na festiwalach "FAMA 2007" i "GRAMY 2008" dla najlepszego zespołu i dla najlepszej piosenki (utwór "Czarny Kolczyk"). W 2008 roku ukazał się album "Czarny Kolczyk". Limboski z nowym zespołem w składzie: Jacek Cichocki ( instr. klawiszowe, akordeon, fortepian), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) i Bartek Kazek (bębny) rozpoczęli pracę nad nowym materiałem.

Płyta "Cafe Brumba" ukazała sie w 2010 roku i wywołała zaskakująco duże zainteresowanie jak na wydawnictwo niezależne. Na płycie można było znaleźć nie tylko klimaty zwane miejskim folkiem, ale także motywy kubańskie, tango, rosyjski walc pogrzebowy czy inspiracje polskim folkiem. Rok później ukazała się zaskakująca płyta "Tribute to Georgie Buck" zawierająca interpretacje klasyków przedwojennego bluesa z delty rzeki Mississippi takich jak Robert Johnson, Skip James czy Blind Willie Johnson.

Latem 2011 roku Limboski w pełnym składzie zagrał udaną trasę koncertową z płytą "Tribute to Georgie Buck" w Hiszpanii, gdzie okazało się, że nie tylko anglojęzyczne utwory z najnowszej płyty, ale także oryginalne piosenki po polsku wywołują gorące reakcje międzynarodowej publiczności. W 2011 roku Limboski został nominowany jako ARTYSTA ROKU w plebiscycie krakowskiej Gazety Wyborczej "KULTURALNE ODLOTY".

Skład Butelek