Letni Festiwal Jazzowy: Nigel Kennedy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Uniwersytet Jagielloński, Kraków
Data: 
12.07.2017
Godzina: 
20:00

W ramach 22. Letniego Festiwalu Jazzowego, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie, wystą Nigel Kennedy z projektem "Komeda & My World".

Należy on do pokolenia artystów, którzy odnieśli sukces zarówno w tej dziedzinie, jak i w nurcie mainstreamowym. Jego wirtuozerska technika i niepowtarzalny talent wniosły świeżość także we współczesny repertuar. Napierając na granice, które mogłyby ograniczyć innych, Kennedy kształtował swój nowatorski styl oraz postępowe metody działania.
Nigel ma zdecydowane i zupełnie wyjątkowe spojrzenie na repertuar, który obejmuje nie tylko klasyczne, jazzowe i klezmerskie kompozycje, ale też inne gatunki. Obecnie artysta jest jednym z największych wirtuozów, sięgającym coraz wyżej i wyżej…
Etyka pracy i perfekcjonistyczne tendencje są jego motorem napędowym, czego efekty słyszymy na płytach i koncertach.

Bardzo ważną postacią w początkowym etapie edukacji muzycznej Kennedy’ego odegrał Yehudi Menuhin, który odkrył talent skrzypka, kiedy ten miał 7 lat.
Program koncertu zawiera głównie utwory - dedykacje dla najważniejszych mentorów Kennedy'ego, czyli wspomnianego Menuhina, Stephane'a Grappelli i Isaaca Sterna nagrane na najnowszym albumie artysty "MY WORLD".
W Auditorium Maximum usłyszymy również muzykę Krzysztofa Komedy, której ducha Nigel Kennedy uchwycił w genialny sposób potwierdzając jak bardzo jest związany emocjonalnie z Polską. Krakowski koncert Kennedy dedykuje również zmarłemu blisko 4 lata temu przyjacielowi - gitarzyście Jarkowi Śmietanie.

CO? – 22. Letni Festiwal Jazzowy: Nigel Kennedy "Komeda & My World"
KTO? – Nigel Kennedy
GDZIE? – Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
KIEDY? – 12/07/2017, 20:00