LADO w Mieście:Lætitia Sadier & Pure Phase Ensemble / Hokei

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Plac Zabaw, Warszawa
Data: 
21.08.2014
Godzina: 
20:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. 21-go sierpnia na Placu Zabaw wystąpi Lætitia Sadier & Pure Phase Ensemble oraz Hokei.

LÆTITIA SADIER & PURE PHASE ENSEMBLE
Pure Phase Ensemble to stale zmieniający się zespół, powstający co roku na międzynarodowych warsztatach muzycznych organizowanych przez gdański SpaceFest.
W zeszłorocznych warsztatach z polskimi i osiadłymi w Polsce muzykami takimi jak: Ray Dickaty, Małgorzata Penkalla, Magdalena Gajdzica, Joanna Kuźma czy Karol Schwarz udział wzięła znana z francusko-angielskiego Stereolabu Lætitia Sadier. Efektem kilku dni wspólnej pracy był wspólny koncert na festiwalu i rejestracja materiału.
Lætitia i Pure Phase Ensemble 3 wrócą na scenę aby promować właśnie wydaną płytę koncertową (http://purephaseensemble.bandcamp.com/) i z okazji urodzinowego Lada w Mieście.


HOKEI
W Hokeiu spotykają się muzycy współtworzący takie projekty jak Ed Wood, Innercity Ensemble, Stara Rzeka, Stwory, Xenony i Jerz Igor.
Hokei to "japońska sztuka walki, szkoła zapamiętania i powtarzania, tego co było - w to co jest". Zapamiętywanie i powtarzanie, do którego odnoszą się członkowie zespołu to oczywiście repetycje, zapętlone melodie gitary, prosta, precyzyjna i brutalna gra dwóch perkusji. To też przetwarzanie wzorców i inspiracji, czerpanie z tuzów i archetypów, dopasowywanie doświadczeń i perspektyw, układanie niespodziewanych całości ze znanych elementów - takie, jakich próżno szukać gdzie indziej.
"Don't Go" z 2013 to po części math-rock, post-rock i kraut, ale bardziej Bukowski, Ziołek, Nikiforow i Pop.

CO? – LADO w Mieście:Lætitia Sadier & Pure Phase Ensemble, Hokei
KTO? – Lætitia Sadier & Pure Phase Ensemble, Hokei
GDZIE? – Plac Zabaw, Warszawa
KIEDY? – 21/08/2014, 20:00
BILETY? – wstęp wolny