LABtrio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
04.03.2017
Godzina: 
20:30

LABtrio wystąpi 4-go marca w Narodowym Forum Muzyki, we Wrocławiu.

LABtrio (Lander/Anneleen/Bram) to troje artystów ze świeżym i odważnym spojrzeniem na muzykę. Akustyczny świat tria to urban jazz flirtujący ze sceną elektroniki, undergroundu i hip-hopu.

Od początku swojego powstania w 2007 r. formacja była wielokrotnie nagradzana (muzycy otrzymali m.in. wspaniałe podwójne wyróżnienie — Nagrodę Publiczności i Główną Nagrodę — na prestiżowym festiwalu Tremplin Jazz Avignon w 2011 r.). Ta nagroda umożliwiła artystom nagranie swojego pierwszego albumu w Studio la Buissonne we francuskim Pernes-les-Fontaines. Ich pierwszy album, Fluxus, ukazał się w październiku 2013 r. (Outhere Records) i jest prawdziwą perełką — świadectwem tego, czym jest jazz dzisiaj w oczach muzyków młodszej generacji.

Wiosną 2015 LABtrio rozpoczęli współpracę z dwoma nowojorskimi artystami: wiolonczelistą Christopherem Hoffmanem oraz saksofonistą Michaëlem Attiasem. Muzycy pracowali nad projektem w lutym w belgijskim Vrijstaat O., a rezultatem kolaboracji był The NY Project, którego premiera odbyła się 20 i 21 lutego 2015 r. w ramach festiwali STORM! i BRAND! w Ostendzie i Mechelen. Potem grupa została zaproszona przez legendarny jazz club Barbès w Nowym Jorku. Kwintet nagrał również swój pierwszy nowy album The Howls Are Not What They Seem (Outhere Records) w studiu Kaleidoscope Sound w New Jersey. W styczniu 2016 r. formacja odbyła trasę koncertową promującą nowy materiał w Belgii. Jesienią 2015 r. LABtrio uczestniczyli w programie Match & Fuse, w ramach którego dzielili scenę ze znanym brytyjskim zespołem Dinosaur. Razem formacje wystąpiły na wielu scenach w Belgii i Wielkiej Brytanii. W 2016 r. LABtrio planują więcej tras międzynarodowych, a wiele ich koncertów w Kanadzie, Szwecji, Niemczech i Norwegii zostało już potwierdzonych. W maju 2016 r. trio zrealizowało projekt z norweskim saksofonistą Haraldem Lassenem. Zespół otrzymał również zaproszenie na festiwal jazzahead! 2016.

CO? – LABtrio
KTO? – Lander Gyselinck, Anneleen Boehme, Bram De Looze
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 04/03/2017, 20:30
BILETY? – VIP - 60 zł / Normalne - 40 zł / Ulgowe - 25 zł