KUBA BADACH Tribute to Andrzej Zaucha

Zdjęcie: 
Miejsce: 
scena plenerowa RCK, Kołobrzeg
Data: 
04.08.2013
Godzina: 
18:00

Kuba Badach - wokal
Michał Barański - kontrabas
Jacek Piskorz - piano
Przemek Maciołek - gitara
Grzech Piotrowski - saksofon
Robert Luty - perkusja

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters.
Wyróżniony nagrodą Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista Roku w Polsce. Jako dwunastolatek, w 1988 nagrał pierwszą solową płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych.
Współpracował m. in. z takimi artystami jak: Kayah, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Gaertner, Robert Janson. Trasy koncertowe i nagrania studyjne z Ewą Bem zaowocowały wspólną płytą „Mówie tak, myślę nie" gdzie Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta. Płyta otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii "Płyta roku - pop".Aktualnie Kuba współtworzy dwa zespoły: „The Globetrotters" i „Poluzjanci". W roku 2009 wokalista wydał album solowy "Tribute to Andrzej Zaucha".