Krzysztof Popek Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
12/14 Jazz Club, Warszawa
Data: 
13.06.2015
Godzina: 
19:30

13-go czerwca w warszawskim 12/14 Jazz Clubie wystąpi Krzysztof Popek Quintet.

Koncepcja zespołu oparta jest na brzmieniu oraz indywidualności każdego z muzyków, stąd pieczołowity ich dobór. Kolorystykę tworzy specyficzna, wspólna barwa dwóch instrumentów: fletu altowego razem z puzonem. Muzyka zespołu oparta jest na kompozycjach własnych a także tzw."oryginals" które zawierając wspólny "idiom" w sferze aranżacyjno -wykonawczej tworzą jednolity klimatycznie program, gdzie elementy etniczne mieszają się z nowoczesnym bopem, momentami free a wszystko oparte jest na groovowej pulsacji.

Krzysztof Popek - czołowy polski flecista jazzowy, od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w ankietach jazzowych miesięcznika Jazz Forum. Właściciel znanej niemal na całym świecie niezależnej firmy fonograficznej POWER BROS.
Pierwsze jazzowe kroki stawiał na festiwalach Jazz Juniors' 82 i Jazz nad Odrą' 85 zdobywając na obu nagrody indywidualne. Gra na flecie sopranowym i altowym, a oprócz tego jest kompozytorem, aranżerem oraz inspirującym leaderem wielu swoich formacji. Najbardziej znacząca - Young Power, która zyskała sobie niezwykły rozgłos i popularność. Spośród wielu nagranych przez ten zespół płyt na uwagę zasługuje „Man of Tra”, na której gościnnie zagrali również: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak.
Sukcesem okazała się płyta „Letters and Leaves” nagrana  w 1996 r. w kwintecie, nominowana do Fryderyka' 96 oraz Płyta Roku' 96.

CO? – Krzysztof Popek Quintet
KTO? – Krzysztof Popek, Grzegorz Nagórski, Paweł Kaczmarczyk, Andrzej Zielak, Kazimierz Jonkisz
GDZIE? – 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 13/06/2015, 19:30
BILETY? – 180 zł / 80 zł / 40 zł