Kołakowski:Wykpisz:Korelus & David Liebman

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Tarnowskie Centrum Kultury, Tarnów
Data: 
09.11.2015

Sześć małych utworów na fortepian op.19 A. Schoenberga – idea trawestacji atonalnego dzieła na grunt muzyki improwizowanej powstała w wyniku łączenia współczesnej muzyki jazzowej oraz muzyki klasycznej. Mateusz Kołakowski, Alan Wykpisz i Bartek Korelus czerpiąc z kompozycji Schoenberga, poddają je dekonstrukcji, starając się przedstawić klasyczny utwór atonalny w nowym świetle. 9-go listopada wystąpia Tarnowskim Centrum Kultury z gościnnym udziałem Davida Liebmana.

Kołakowski:Wykpisz:Korelus zostało zwycięzcą konkursu Open Jazz towarzyszącemu festiwalowi Warsaw Summer Jazz Days. Koncert tria podczas WJSD został zarejestrowany przez Telewizję Polską i będzie miał premierą na jesień. Płyta z prezentowanym materiałem w wersji studyjnej uka-że się wiosną 2016.

Mateusz Kołakowski – pianista, w 2002 roku otrzymał „Jazzowego Fryderykah oraz zdobył nagro-dę „The Most Promising Performer” na Jazzowym Konkursie Pianistycznym im. M. Solala w Pary-żu. Wydał dwie solowe płyty: „14th Spring” i „Ad Libitumh. W 2008 r. wystąpił w Nowym Jorku z Dave Liebmanem a wydana z tego koncertu płyta „Live at Jazz Standardh, otrzymała nagrodę „Gwarancja Kultury 2009h. Koncertował na Kubie, w Indiach, Kenii, Chile oraz w Europie.

Alan Wykpisz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Student Instytutu Jaz-zu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem High Definition Quartet z którym był no-minowany do nagrody Fryderyk 2014. Laureat wielu konkursów m.in.: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody „Debiut Śląski”.

Bartłomiej Korelus – perkusista, założyciel zespołu. Swój warsztat perkusyjny rozwija pod kierun-kiem w Krzysztofa Gradziuka. Inspiracji szuka zarówno na polu muzyki klasycznej oraz jazzowej jak i sztuk plastycznych czy literatury. Istotną rolę w jego grze oraz podejściu do sztuki stanowi element duchowości.

CO? –  Kołakowski:Wykpisz:Korelus feat. David Liebman
KTO? – David Liebman, Mateusz Kołakowski, Alan Wykpisz, Bartek Korelus
GDZIE? – Tarnowskie Centrum Kultury, Tarnów
KIEDY? – 09/11/2015