Before Katowice JazzArt Festival: LAB Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Absurdalna, Katowice
Data: 
03.03.2017
Godzina: 
19:30

3-go marca, klubie Absurdalna, w Katowicach, w ramach Before Katowice JazzArt Festival wystąpi LAB Trio. Koncert będzie polską premierą nowego materiału studyjnego zespołu, album „Nature City”.

Ten rok będzie szczególny dla belgijskich muzyków. LAB Trio świętuje swoje pierwsze dziesięciolecie na jazzowych scenach Europy. W lutym ukazał się ich trzeci studyjny album „Nature City”. Zespół tworzą trzy silne osobowości muzyczne o świeżym i odważnym spojrzeniu na jazz: Lander Gyselinck, Annelen Boehme i Bram De Looze. Grają miejski jazz, bardzo umiejętnie wplatając weń elektronikę, underground czy hip-hop. W 2011 roku na festiwalu Tremplin Jazz w Avinionie dosłownie rozbili bank – otrzymali zarówno Grand Prix, jak i Nagrodę Publiczności, co pozwoliło im nagrać i wydać debiutancki krążek „Fluxus”. Prawdziwy muzyczny klejnot – tak się o ich debiucie wyraził jeden z krytyków. Nie ma powodów, żebyśmy wątpliwi w blask „Nature City”.

Koncert zapowiada 6. edycję Katowice JazzArt Festivalu (25 – 30 kwietnia). W tym roku wiatry z Północy przywieją do Katowic m.in. muzyków z Norwegii (wśród nich Hakona Kornstada –  saksofonistę, a równocześnie śpiewaka operowego – w oryginalnym połączeniu jazzu i muzyki klasycznej). Klimatycznym przeciwieństwem będzie ośmiu wirtuozów instrumentów dętych tworzących klasyczną nowoorleańską orkiestrę dętą – The Hot 8 Brass Band. Szczególnie głośno zrobiło się o tym zespole, gdy po huraganie Katrina odwiedzali rozproszonych po innych amerykańskich miastach mieszkańców Nowego Orleanu i podnosili ich na duchu swoją muzyką.
Nie zabraknie też polskich projektów – Marcin Olak Quartet czy wspólnego występu zespołów Bachorze i Pilokatabaza. Na finał, w Międzynarodowy Dzień Jazzu, wraz z NOSPR zaprosimy na spotkanie Orkiestry Muzyki Nowej Szymona Bywalca ze znakomitym skrzypkiem jazzowym Adamem Bałdychem, wybitną śpiewaczką Agatą Zubel i zespołem Kwadrofonik. 

CO? – Before Katowice JazzArt Festival: LAB Trio
KTO? – Lander Gyselinck, Annelen Boehme, Bram De Looze
GDZIE? – Klub Absurdalna, Katowice
KIEDY? – 03/03/2017, 19:30
BILETY? – 15 zł / 20 zł