Katowice JazzArt Festival: A.L.T.E.R.C.O. | Brzoska / Marciniak / Markiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Miasto Ogrodów / Klub Katofonia, Katowice
Data: 
26.04.2018
Godzina: 
19:00 / 21:00

26 kwietnia startuje 7. Katowice JazzArt Festival. Tego dnia, w katowickim Mieście Ogrodów wystąpi grupa A.L.T.E.R.C.O. a w klubie Katofonia pojawi się trio Brzoska / Marciniak / Markiewicz.

Piero Bittolo Bon, Manlio Maresca i Stefano Tamborino zaliczani są do najbardziej kreatywnych improwizatorów sceny włoskiej. Mamy tu do czynienia z ostrym i prowokującym saksofonem altowym zaangażowanym również w Bread & Fox Quintet i Jump the Shark, gitarą, która całkiem efektownie łączy downtown z rockiem z Manual For Errors i eklektyczną perkusję z Hobby Horse z jej instynktowną skłonnością do odkrywania nowych Ameryk. Muzycy spotykają się pod szyldem A.L.T.E.R.C.O., i jak twierdzą ich słuchacze i entuzjaści, grają nieprzewidywalnie. W każdej chwili miły, ciepły śródziemnomorski nastrój  może zmienić się w ironiczny, postmiejski koszmar, zaś nuda popołudniowych godzin
w iskrzącą liryczną abstrakcję.

Wszyscy są już zaprzyjaźnieni ze sceną. Wojciech Brzoska od dwudziestu lat występuje na niej jako poeta i połowa duetu Brzoska&Gawroński. Jest autorem ośmiu książek poetyckich. Łukasz Marciniak współtworzył improwizowany duet Makemake i zrealizował dwie płyty „From earth to the moon”, „Something between”. Z kolei Marcin „Cozer” Markiewicz od lat związany jest ze sceną reggae i lideruje zespołowi Konopians.
Efektem tego muzyczno-poetyckiego aliansu jest debiutancka płyta „Brodzenie” wydana właśnie nakładem Fundacji Kaisera Soze z Lublina. Czysta, wertykalna, mocno akcentowana trąbka, eksperymentalna i preparowana gitara, mocny i wyrazisty głos poetycki.  Do tego proszę dodać improwizacyjną swobodę, świetne zgranie, trochę undergroundowy, klubowo-kameralny charakter.

CO? – 7. Katowice JazzArt Festival: A.L.T.E.R.C.O. | Brzoska / Marciniak / Markiewicz
KTO? – A.L.T.E.R.C.O.: Manlio Maresca, Piero Bittolo Bon, Stefano Tamborrino / Wojciech Brzoska, Łukasz Marciniak, Marcin Markiewicz
GDZIE? – Miasto Ogrodów / Klub Katofonia, Katowice
KIEDY? – 26/04/2018, 19:00 / 21:00