Juan Garcia-Herreros (Snow Owl)

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
15.11.2014
Godzina: 
20:00

Juan Garcia-Herreros, znany także pod swoim scenicznym pseudonimem „Snow Owl”,  genialny nowojorski basista i kompozytor kolumbijskiego pochodzenia, zdobył światową sławę dzięki wirtuozerskiej grze na swojej sześciostrunowej gitarze kontra-basowej, towarzysząc między innymi takim sławom jak Al Jarreau, Christina Aguilera, Elton John, Miguel Zenon, Antonio Sanchez, Greg Osby czy Mark Whitfield. 15-go listopada wystąpi w poznańskim Blue Note Jazz Club.

„Snow Owl to nieskończone piękno kolumbijskich rytmów, połączonych z wirującą i dumnie kroczącą melodyką afro-karaibską i pasjonującą jazzową elastycznością. To muzyka uderzająca do głowy, z odniesieniami do latynoskiego folkloru i tanecznych układów tworzonych na wzbogaconej gitarze basowej.”
Raul Da Gama „Latin Jazz Network”

Juan Garcia-Herreros urodził się w Bogocie, a swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 9 lat, po przeprowadzce do Nowego Jorku, ucząc się gry na flecie. Po skończeniu gimnazjum jego rodzina przeniosła się do Dunedin na Florydzie i tam Juan odkrył gitarę basową. Ponieważ rodziców nie stać było na opłacenie mu lekcji gry, zaczął się uczyć samemu. Talent zauważył także jego nauczyciel w szkole średniej, który przekonał chłopaka, by zaczął się także uczyć gry na kontrabasie, tak aby mógł grać razem ze szkolna orkiestrą symfoniczną. Po wielu godzinach nauki Juan-Garcia Herreros okazał się na tyle sprawnym muzykiem, że w wieku 17 lat grał już z Tampa Bay Symphony.


Wtedy też Juan wygrał stypendium i rozpoczął naukę w Berklee College of Music, pod okiem Stana Gertza, Joe Santerre, Richa Applemana i Oscara Stagnaro. Gdy miał 21 lat wrócił do Nowego Jorku, gdzie musiał przystosować się do grania w wielu stylach. Teraz, bez względu na to czy jest to jazz, pop, Funk, salsa, rok, heavy metal czy muzyka awangardowa, Juan Garcia-Herreros odnajduje się w niej bezbłędnie, co najważniejsze, bez żadnych artystycznych kompromisów.

W wieku 26 lat przeniósł się do Wiednia, gdzie mieszka do dziś. Cztery lata później został członkiem Jazz Institute w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz.

CO? – Juan Garcia-Herreros (Snow Owl)
KTO? – Juan Garcia-Herreros, Marko Churnchetz Črnčec, Alejandra María, Jeremy Powell, Jonathan Powell, Roberto Quintero, Stoyan Yankoulov
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 15/11/2014, 20:00
BILETY? – 60 zł – pierwsze miejsca, 50 zł – drugie miejsca, 30 zł - wejściówki