Jazz Juniors: MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO "KonKubiNap"

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Art Club Cieplarnia, Kraków
Data: 
01.12.2012

Jazz Juniors

MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO "KonKubiNap"

Marek Napiórkowski - guitar
Robert Kubiszyn - bass
Cezary Konrad - drums

Marek Napiórkowski Trio to formacja, w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków - gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad.

Marek Napiórkowski to gitarzysta niezwykły. Nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Tylko w 2011 roku wystąpił m.in. z Marcusem Millerem, Angelique Kidjo, Gilem Goldsteinem, Gonzalo Rubalcaba czy Ivanem Linsem, w listopadzie wyruszy wraz z Anną Marią Jopek w trasę z udziałem m.in. Yamiego czy Marito Marquesa. W 2002 roku wystąpił również wspólnie z gigantem gitary Patem Metheny. Ma na koncie dwie płyty solowe NAP i Wolno.

Robert Kubiszyn to znakomity gitarzysta basowy i kontrabasista. mający na koncie współpracę m.in. z Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Wydał solowy album Before Sunrise.

Cezary Konrad to wybitny perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top w czasopiśmie Jazz Forum. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert. Universal Music Polska.

"KonKubiNap" to trzecia solowa płyta gitarzysty, po "Nap" (2005) i "Wolno" (2007). Cztery razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnymi projektami.

Art Klub Cieplarnia, g. 20:00