Jazz Jantar: Samuel Blaser Quartet / Mark Turner Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
12.11.2015
Godzina: 
20:00

Dzień szósty festiwalu Jazz Jantar 2015 należeć będzie do kwartetów. 12-go listopada, w Klubie Żak, wystąpi Samuel Blaser Quartet z projektem Spring Rain. Po nim na scenie pojawi się Mark Turner Quartet.

Samuel Blaser jeszcze w 2007 roku, kiedy debiutował jako lider, wyraźnie pozostawał pod wpływem hard bopu, ale wraz z kolejnymi doświadczeniami w nowych składach i kolejnymi wydawnictwami coraz silniejsza stawała się w nim pasja do free jazzu. Rozmach improwizacyjnych umiejętności Blasera to efekt doskonałe opanowania instrumentu, a także wyczucia przy doborze muzyków. Kwartet występujący pod jego nazwiskiem ma z założenia podejmować próbę poszerzenia zakresu znaczeniowego jazzu, próbę znalezienia dla niego nowej ścieżki w drugim stuleciu swojego istnienia. 

W Gdańsku Markowi Turnerowi towarzyszyć będą: Joe Martin, Obed Calvaire oraz Avishai Cohen. "Lathe of Heaven", wydany przez kwartet, w 2014 roku, to ich pierwszy i jak dotąd jedyny wspólny album. Płyta zyskała przychylność wielu recenzentów na całym globie. Jonathan Carvell z „London Jazz News” podsumował swoją recenzję słowami: "To mistrzowska klasa w melodii oraz opanowaniu, rozwija się powoli i ostrożnie, nic nie zostaje zmarnowane - nie ma puszenia się. To wirtuozerski, osobisty i poruszający album, który ujawnia głębsze poziomy znaczenia przy każdym kolejnym przesłuchaniu."

CO? – Jazz Jantar 2015: Samuel Blaser Quartet / Mark Turner Quartet
KTO? – Samuel Blaser Quartet: Samuel Blaster, Russ Lossing,  Masatoshi Kamaguchi, Gerald Cleaver / Mark Turner Quartet: Mark Turner, Avishai Cohen, Joe Martin, Obed Calvaire
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 12/11/2015, 20:00
BILETY? – 80 zł / 60 zł / 40 zł
KARNET? – 400 zł