Jazz Jantar: Innercity Ensemble / Elec-Tri-City

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
19.03.2017
Godzina: 
20:00

Ostatniego dnia marcowej odsłony festiwalu Jazz Jantar, w klubie Żak, usłyszymy grupę Innercity Ensemble. Po nich na scenę wyjdzi foramcja Elec-Tri-City.

Innercity Ensemble to kolektyw, czy jak kto woli supergrupa, którą tworzą muzycy znani z takich grup jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Stara Rzeka, Ed Wood, Hati, Grobbing Thristle, Dwutysięczny. Zespół jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 - bez założeń, koncepcji i wstępnych planów, muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwie dobrze przyjęte płyty: epka Innercity Ensemble (dostępna w internecie) i album Katahdin wydany w październiku 2012 na CD. Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich: jazz, ambient, drone, post- industrial, muzyka psychodeliczna. To dźwięki transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.

Elec-tri-city pojawia się w Żaku po kilkuletniej przerwie z nową płytą. Doskonale znani gdańskiej publiczności muzycy - Janusz Mackiewicz, Marcin Wądołowski, Dominik Bukowski i Grzegorz Sycz w „elektrycznej” inkarnacji zaprzęgają unowocześnione instrumenty w służbie grania elektronicznego jazz-rocka z ducha lat 70. Napędzani współczesną technologią przywołują funkowy groove, na bazie którego ze świeżą energią i wirtuozerskim zacięciem prą naprzód. „Elektryczna” konwencja, w jakiej utrzymane są nagrania okazała się wyzwaniem, z którego wszyscy muzycy wyszli zwycięsko.

CO? – Jazz Jantar 2017: Innercity Ensemble / Elec-Tri-City
KTO? – Innercity Ensemble: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojciech Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski, Jakub Ziołek / Elec-Tri-City: Janusz Mackiewicz, Marcin Wądołowski, Dominik Bukowski, Grzegorz Sycz
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 19/03/2017, 20:00
BILETY? – 40 zł / 30 zł / 20 zł / 15 zł