Janusz Szrom & Zbigniew Wrombel Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
12/14 Jazz Club, Warszawa
Data: 
12.12.2015
Godzina: 
19:30

Janusz Szrom & Zbigniew Wrombel Quartet wystąpi 12-go grudnia w 12/14 Jazz Club.

Inspiracją do powstania programu stały się niezapomniane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Usłyszymy własne wersje znanych polskich piosenek, pod ich wspólnym, jazzowym mianownikiem.
Wśród wybranych i opracowanych przez muzyków piosenek znajdują się takie tytuły jak „Wspomnienie”, „Płonąca stodoła” z repertuaru Czesława Niemena, „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy, „Historia jednej znajomości” z repertuaru Czerwonych Gitar, „Kiedy byłem małym chłopcem” z repertuaru Tadeusza Nalepy i inne.
Twórcy sięgnęli też do bogatych zasobów polskiej muzyki filmowej, przypominając takie piosenki, jak „Tylko wróć” z kultowego serialu Jerzego Gruzy pt. „Wojna domowa”, „Kołysanka” z filmu Romana Polańskiego „Rosemary’s  Baby”, czy  „Uciekaj moje serce” z filmu Radosława Piwowarskiego pt. „Jan Serce”.
Wszystkie utwory znajdujące się w programie „Śpiewnik” należą do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej, jednak  w autorskich aranżacjach na nowo zabrzmiały w konwencji jazzowej.

CO? – Janusz Szrom & Zbigniew Wrombel Quartet
KTO? – Janusz Szrom, Zbigniew Wrombel, Piotr Wrombel, Krzysztof Szmańda
GDZIE? – 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 12/12/2015, 19:30
BILETY? - 80 zł