Jacek Kochan musiConspiracy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
12/14 Jazz Club, Warszawa
Data: 
26.11.2015
Godzina: 
19:30

26-go listopada w 12/14 Jazz Club usłyszymy Jacek Kochan musiConspiracy.

Jacek Kochan - kompozytor, aranżer i perkusista. Nagrywał i pracował z gwiazdami światowego jazzu, takimi jak John Abercrombie, Jerry Bergonzi, Pat Labarbera, Kenny Wheeler, Dave Liebman, Gary Thomas, Franz Hautzinger, Lars Danielsson czy Axel Dörner.
Jacek Kochan urodził się 18 grudnia 1955 w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował także grę na perkusji oraz wibrafonie w Grant MacEvan College w Edmonton. W 1981 wyjechał do Stanów Zjednoczonych - przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował z Jaco Pastoriusem, Mikem Clarkiem i Robbie Gonzalezem. W połowie lat 80tych przeniósł się do Kanady i zamieszkał w Montrealu.
W 1995 wrócił do Polski. Koncertował w różnych formacjach muzycznych na wielu festiwalach muzyki improwizowanej, jazzowej, a także współczesnej (m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, New Yorkers Festival, Kaunas Jazz Festiwal, Audio Art w Krakowie).

Nagrał ok. 20 solowych płyt, w tym „Visitor” (wspólnie z Patem LaBarberą), „Corporate Highlanders", „Gray Angel”, „Standard Transmission" (wspólnie z Johnem Abercrombiem), Plastinated Black Ship (z Adamem Pierończykiem i Eddiem Schullerem), „Monorain” (Andre Leroux, Jean Pierre Zanella), „Another Blowfish" (Michel Donato, Piotr Wojtasik, Eric Vloeimans), „New Expensive Head” (Cuong Vu, Eivind Aarset, Skerik), „One-eyed Horse” (Greg Osby, Franz Hautzinger), „Yearning" (Kazuhisa Uschihashi, Franz Hautzinger, Francois Corneloup, Adam Simmons, Slawek Jaskułke).
W 2006 podczas Festiwalu "Warszawska Jesień" zaprezentował swoją kompozycję „Alsamples”, powstałą we współpracy z Dobromiłą Jaskot, Hanną Kulenty i Zbigniewem Bagińskim. Wystąpił także na Festiwalu "Drumblys" w Kownie, wziął udział (live electronics i perkusja) - wraz z Agatą Zubel, Andrzejem Bauerem, Michałem Mocem i DJ Lenarem - w wykonaniu w Lipsku opery Cezarego Duchnowskiego Ogród Marty.

CO? – Jacek Kochan musiConspiracy
KTO? – Jacek Kochan, Michał Kapczuk, Zbigniew Chojnacki, Fabrizzio Brusca
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 26/11/2015, 19:30
BILETY? – 80 zł