Hypnotic Brass Ensemble

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Niebo, Warszawa
Data: 
13.05.2018
Godzina: 
20:00

Hypnotic Brass Ensemble wystapią 13 maja w warszawskim klubie Niebo.

Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła orkiestra dęta z Chicago. W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali pod kołdrą hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E.

W 1999 roku bracia zaczęli grać na ulicach i stacjach metra w Chicago. Niedługo później stworzyli 9-osobowy zespół brassowy. Od tamtej pory występowali i nagrywali m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah,Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino, a ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”.

W listopadzie zeszłego roku w wytwórni Honest Jon's Records ukazał się ich dziewiąty album „Book of Sound”, będący hołdem dla spuścizny zmarłego w zeszłym roku Phila Cohrana i jego filozofii afrocentrycznego astralnego jazzu. Nadchodzące koncerty będą jednak bardziej przypominały dotychczasowe pełne energii występy zespołu w Polsce, pełne wpływów jazzu, funku, soulu i hip-hopu w klasycznym wydaniu, które najtrafniej oddaje określenie „huragan”. Tym samym koncerty będą zapowiadały kolejną płytę HBE, która ukaże się pod koniec roku - "Bad Boys of Jazz”. 

CO? – Hypnotic Brass Ensemble
KTO? – Seba Graves, Gabriel Hubert, Saiph Graves, Uttama Hubert, Tarik Graves, Amal Hubert, Jafar Graves
GDZIE? – Klub Niebo, Warszawa
KIEDY? – 13/05/2018, 20:00