Hugo Race & Michelangelo Russo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Alchemia, Kraków
Data: 
23.11.2017
Godzina: 
20:00

Hugo Race i Michelangelo Russo wystąpia 23 listopada, w krakowskim klubie Alchemia.

Hugo Race i Michelangelo Russo nie są nowicjuszami, ani jeśli chodzi o Johna Lee Hookera, ani tym bradziej w temacie bluesa. Blues zawsze był podstawą ich muzyki w zespole Hugo Race & The True Spirit. Teraz w setną rocznicę urodzin króla bluesa postanowili we dwójkę przedstawić jego pieśni, we własnym języku.
Płyta została nagrana w czasie jednej, trwającej cały dzień i całą noc sesji w Berlinie w studiu Borisa Wilsdorfa (Einstürzende Neubauten), w czasie której Hugo i Michelangelo spojrzeli z perspektywy 21. wieku na spuściznę delta-bluesa Johna Lee Hookera, magicznie mieszając analogową wytrwałość z głębokim transowym pulsem.
Wybór utworów to historia sama w sobie: od spektakularnych wczesnych klasyków „Hobo Blues“ i „Country Boy“  do późnego bluesa Hookera „The World Today“ i „The Motor City’s Burning“ (jest to właściwie utwór autorstwa MC5, nagrany potem przez Hookera w delta-bluesowej wersji.
Wymyślona przez Race’a i Russo wizja Hookera to jednocześnie blues, elektronika, awangarda i ambient, hołd złożony jednemu z największych w prehistorii rock and rolla.

KTO? – Hugo Race & Michelangelo Russo
GDZIE? – Alchemia, Kraków
KIEDY? – 23/11/2017, 20:00
BILETY? - 30 pln / 40 pln (w dniu koncertu)