Hubert Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
MÓZG, Bydgoszcz
Data: 
14.05.2017
Godzina: 
21:00

Hubert Zemler wystąpi 14-go maja, z solowym koncertem, w MÓZGU, Bydgoszczy.

Hubert Zemler perkusista, kompozytor. W latach 1999 – 2004 studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina) w Warszawie w klasie perkusji profesora Edwarda Iwickiego. Jest interpretatorem muzyki współczesnej. W jego repertuarze są utwory kompozytorów XX i XXI wieku: "AIR" Helmuta Lechenmanna (wykonane na koncercie inauguracyjnym festiwalu Warszawska Jesień 2015 z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Liebreicha), Steve Reich (brał udział w pierwszym polskim wykonaniu Music for 18 Musicians).

Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi udzielał się w zespołach jazzowych, zgłębiał tajniki improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występuje na jednej scenie z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych, takich jak jazz, world music, rock i blues, muzyka improwizowana.
Współtworzy warszawskie zespoły sceny niezależnej: Piętnastka (wraz z Piotrem Kurkiem), Slalom (z Bartoszem Weberem i Bartłomiejem Tycińskim), Shy Albatross (z Raphaelem Rogińskim , Natalią Przybysz i Miłoszem Pękalą) trio jazzowe LAM (z Wacławem Zimplem, Krzysztofem Dysem), duet Pilokatabaza (z Pawłem Szpurą) oraz angażuje się w wiele projektów z pogranicza muzyki współczesnej i improwizacji.
Koncertuje również jako solista prezentując własny repertuar oraz improwizacje. Materiał z solowym repertuarem Huberta Zemlera został wydany na płytach: "Moped" (LADO ABC, 2011), "Gostak & Doshes" (Bołt Records, 2014) oraz "Pupation of Dissonance"(Bołt Records, 2016).

CO? – Hubert Zemler solo
KTO? – Hubert Zemler
GDZIE? – MÓZG, Bydgoszcz
KIEDY? – 14/05/2017, 21:00
BILETY? – 20 zł