HIGH DEFINITION

Zdjęcie: 
Miejsce: 
PiecArt, Kraków
Data: 
08.12.2011

HIGH DEFINITION

Mateusz Śliwa - sax

Piotr Orzechowski - piano

Alan Wykpisz - bass

Patryk Dobosz - drums

HIGH DEFINITION to kwartet złożony z młodych, ambitnych muzyków, otwartych zarówno na główny nurt jazzowy jak i korzystających z najnowszych zdobyczy muzyki klasycznej czy współczesnej awangardy. High Definition wykonuje własne, oryginalne kompozycje z pogranicza jazzu i muzyki współczesnej oraz aranże standardów jazzowych.

Członkowie kwartetu to studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, aktywnie koncertujący oraz mający na koncie wyróżnienia indywidualne na uznanych polskich i zagranicznych festiwalach m.in.: Jazz nad Odrą (Wrocław), Jazz Juniors (Kraków), Krokus Jazz (Jelenia Góra), Novum Jazz (Łomża), Blues nad Bobrem (Bolesławiec), RCK pro JAZZ (Kołobrzeg), Baszta Jazz (Czchów), Novum Jazz (Łomża), Jazz Hoeilaart (Belgia) czy Montreux Jazz Festival (Szwajcaria).

W 2011 r. kwartet zdobył Grand Prix na dwóch znanych Europejskich konkursach, w tym prestiżowy Jazz Hoeilaart i Krokus Jazz. Pianista Piotr Orzechowski jest zwycięzcą Montreux Jazz Piano Competition. Saksofonista Mateusz Śliwa jest dwukrotnym laureatem i zwycięzcą Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku. Kontrabasista Alan Wykpisz zdobył indywidualną nagrodę dla najlepszego kontrabasisty na Jazz Hoeilaart. Perkusista Patryk Dobosz zdobył I nagrodę na znanym festiwalu perkusyjnym "Ogólnopolski Konkurs Zestawowy"

PiecArt, godz. 21:00

wstęp 15/20pln