HENRIK WALSDORFF/ ADAM PULTZ MELBYE / KASPER TOM

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
30.01.2013

HENRIK WALSDORFF/ ADAM PULTZ MELBYE / KASPER TOM

Henryk Waldorff – saksofon
Adam Pultz Melbye – kontrabas
Kasper Tom - perkusja

Sceniczne połączenie niemiecko duńskie pokazało nam jak dobra może być muzyka spontaniczna i dynamiczna.

HENRIK WALSDORFF - jazzman urodzony w roku 1975 w niemieckim Braunschweig. Jest członkiem takich zespołów jak Berlin Improvisere Orchestra, HEnrik Walsdorff Trio, Lax, The Most, The Real Latinos, Soko Steidle, Sven-Ake Johanssons Ol'Man Rebop Ensemble, Ulrich Gumpert Workshop Band.

ADAM PULTZ MELBYE - muzyk urodzony w 1981 roku obecnie mieszka w Kopenhadze i spośród wielu projektów jakie współtworzy można wymienic m.in. Jesper Zeuthen Trio, Maria Faust Group, The Mighty Mouse oraz Melbye/Berre/ Brötzmann. Jest członkiem kolektywu wydawniczego Barefoot Records.

KASPER TOM - lider zespołu FUSK. Gra na perkusji i komponuje muzykę. O 2007 żyje w Berlinie i współtworzy tamtejszą scenę jazzową. Muzyk dyplomowany w Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Kasper wywodzi się z nowego pokolenia twórców, łączących wiele nurtów muzyki i przetwarzających je na swoją. Nagrywał płyty m.in. z duńskim zespołem QUARTz i polsko-duńskim zespołem Kran. Grał trasy koncertowe w Polsce, Niemczech, Danii i Nowym Jorku, występował na festiwalach Copenhagen Jazzfestival, Leverkuserner Jazztage, Jazz w Ruinach Festival w Gliwicach, New Coorperation Jazzfestival w Zamościu and Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Tom dysponuje niesłychaną energią muzyczną i osobistym brzmieniem zarówno jako perkusista jak i kompozytor. Inni współpracownicy to również Tobias Delius, Axel Dörner, Håvard Wiik, Kasper Tranberg, Uffe Steen, Marek Kądziela, Mads la Cour.

Pardon To Tu, g. 20:30

wstęp: 15/20zł