Gary Guthman & Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki, Toruń
Data: 
13.01.2017
Godzina: 
19:00

Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Gary Guthman wystąpią 13-go stycznia w Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu. Zaprezentowany zostanie autorski projekt artysty - „Swing, swing, swing”, z którym muzyk wielokrotnie występował w Polsce i na świecie.  

Publiczność przeniesie się w roztańczone rytmy popularnego od lat 20. do 50. ubiegłego wieku stylu tańca towarzyskiego, który wziął swój początek głównie w Nowym Orleanie. Na toruńskim koncercie usłyszymy najsłynniejsze swingowe utwory z lat 40. XX wieku m.in.: Benny Goodmana, Tommy'ego Dorseya, Harry'ego Jamesa, Duke'a Ellingtona, Lionel'a Hamptona, Glenna Millera, Boba Crosby'ego, i Moe Koffmana. Gary’emu Guthmanowi towarzyszyć będzie znakomite trio jazzowe w składzie: pianista -  Filip Wojciechowski, kontrabasista - Paweł Pańta i perkusista - Cezary Konrad. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu poprowadzi maestro Sławomir Chrzanowski.

Gary Guthman uznany został przez krytyków za jednego z najpopularniejszych trębaczy – solistów naszych czasów. Występował na całym świecie z ok. 200 orkiestrami symfonicznymi oraz z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Bee Gees. Urodzony w Stanach Zjednoczonych artysta od kilku lat stale współpracuje z polskimi muzykami. Wraz z trio jazzowym, które towarzyszyć mu będzie na koncercie, nagrał płytę z autorskimi kompozycjami zatytułowaną „Solar Eclipse”, która powstała dzięki doświadczeniom zebranym przez podróżowanie i koncertowanie po całym świecie. Jest do tej pory jedyny pełny album amerykańskiego jazzowego wykonawcy wydany przez Polskie Radio w prawie stuletniej jego historii. Gary Guthman był także dyrektorem muzycznym i głównym solistą w wielokrotnie nagradzanym hicie teatralnym "Forever Swing", który pokazywany był w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez blisko trzy lata (1999-2002). W tym czasie był także kierownikiem muzycznym zespołu Michaela Bublé. Przez dwie dekady zajmował niekwestionowaną pozycję lidera w Kanadzie, która była jego drugą ojczyzną. Został wyróżniony nagrodą krytyków muzycznych w Stanach Zjednoczonych jako najlepszy lider-solista w 2002 roku. Występował na setkach festiwali, w salach koncertowych teatrów i filharmonii oraz w klubach jazzowych na całym świecie zyskując międzynarodowe uznanie.

CO? – Gary Guthman & Toruńska Orkiestra Symfoniczna
KTO? – Gary Guthman, Filip Wojciechowski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Sławomir Chrzanowski, Toruńska Orkiestra Symfoniczna
GDZIE? – Sala Koncertowa CKK Jordanki, Toruń
KIEDY? – 13/01/2017, 20:30
BILETY? – 60 zł / 70 zł