François Carrier / Michel Lambert / Rafał Mazur

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
24.05.2015
Godzina: 
20:00

François Carrier i Michel Lambert tworzą jedną z najciekawszych duetów w Kanadzie. Razem podróżowali po całym świecie, aby poznać innych muzyków i odbywać sesje nagraniowe. 24-go maja wystąpią w krakowskiej Alchemii w towarzystwie Rafała Mazura.

W ciągu ostatnich zaledwie kilku lat Carrier i Lamber twydali płyty z Matem Maneri, Jean-Jacques Avenelem, Bobo Stensonem, Neilem Metcalfe, Johnem Edwardsem, Stevem Beresfordem, Paulem Bley, Garym Peacock’iem, Dewey Redmanem i rosyjskim pianistą Aleksiejem Lapinem.

Przy ich niezwykłej płodności, Carrier umie znaleźć i otoczyć się najlepiej zgranymi muzykami i utrzymać zapisaną obecność na całym świecie. Jego bogata, głęboka gra łącząca liryzm ze śmiałością i poczuciem przekraczania własnych granic, dała mu 13. miejsce na liście Najlepszych Saksofonistów Altowych 2013 magazynu DownBeat.

Cudowny perkusista, utalentowany kompozytor, wynalazca instrumentów i ilustrator, Lambert jest wszechstronnym, fascynującym artysta. Klasycznie wykształcony, jedną nogą tkwi w jazzie, drugą w wolnej improwizacji, a jego głowa jest u zbiegu ich oddziaływań.

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

KTO? – François Carrier, Michel Lambert, Rafał Mazur
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 24/05/2015, 20:00
BILETY? – 30 zł